MBA na obcasach to mit?

Kobiety coraz liczniej wybierają się na studia menedżerskie. Prawie 40% wszystkich osób zdających GMAT to właśnie kobiety. Płeć piękna wreszcie liczniej zawitała w programach MBA.

czytaj więcej...

Od wyborów menedżera działu sprzedaży zależy, na ile pożądane obroty będą generowane przez dział handlowy. Wybór nie dotyczy tylko narzędzi zarządzania, tematu szkolenia, kanału dystrybucji, systemu motywacji, ale również (a może przede wszystkim!), pierwszego wyboru dokonanego już w trakcie procesu rekrutacji do swego działu.

czytaj więcej...

Według danych Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego w 2009 roku przez firmę Sedlak & Sedlak, najwyższe płace otrzymywały osoby z tytułem magistra lub inżyniera. Wynagrodzenia połowy z nich mieściły się w przedziale od 2 750 do 6 500 PLN. Ważnym czynnikiem determinującym poziom wynagrodzeń na poszczególnych poziomach w hierarchii organizacji było posiadanie dyplomu MBA.

czytaj więcej...

Cztery lata temu Euro 2012 zostało przyznane Polsce i Ukrainie, a z rywalizacji odpadły Włochy oraz Chorwacja z Węgrami. Jeszcze żaden kraj nie stracił na organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej, więc werdykt Rady Komitetu Wykonawczego UEFA okrzyknięto mianem realnej szansy na rozwój polskiej gospodarki i jej podmiotów.

czytaj więcej...

  • Jakub Leszczyński
  • 9 stycznia 2014
  • Badania
  • 0

MBA Portal przeprowadził aktualizację danych programów MBA w Polsce. Przy okazji aktualizacji danych została przeprowadzona analiza zmian na rynku MBA, z której wynika, że spowolnienie ekonomiczne wpływa na rynek studiów MBA. Ilości chętnych na studia MBA zmniejszyła się o ok. 10%. Przyczyną może być stosunkowo wysoki koszt studiów (średnia krajowa to ok. 32 000 zł) oraz wstrzymanie dofinansowania studiów przez pracodawców. Proces ten dotknął głównie mniej znane uczelnie w Polsce, bądź uruchomione w ciągu kilku ostatnich lat.

czytaj więcej...

Zastanawiałeś się kiedyś:

  • Co wypływa na ludzką motywację do pracy?
  • Dlaczego czasami motywacja nie działa?
  • Co mógłbyś zrobić by to zmienić?
  • Co warto by współczesny menedżer robił?

W tym artykule odnajdziesz odpowiedzi na te i jeszcze kilka innych pytań. Zrób więc herbatę z cytryną do dużego kubka, usiądź wygodnie i zacznij czytać. Zapraszam.

czytaj więcej...

W dzisiejszych realiach długa lista obowiązków oraz rosnąca presja związana z osiąganiem wyników to dla pracownika chleb powszedni. Coraz to nowsze wymagania sprawiają, że aby realizować określone cele musimy lepiej wykorzystywać czas, którym dysponujemy.

czytaj więcej...

Szkolenia to szansa na aktualizację, poszerzanie i uzupełnianie kompetencje swoich pracowników dla uzyskania przewagi na rynku. Szkolenia to również świetna okazja na aktualizację wiedzy w wyspecjalizowanym zakresie. To także doskonały pomysł na rozwój po studiach MBA.

czytaj więcej...

Indeks nastrojów HR to badanie, które podsumowuje działania w obszarze polityki personalnej, jakie podejmują firmy w Polsce w związku z bieżącą sytuacją ekonomiczną. Badanie prowadzone jest przez firmę konsultingową Trio Management.

III edycja badania dotyczyła działań, jakie firmy podjęły w drugiej połowie 2009 roku oraz planów na pierwszą połowę 2010 roku. Udział w niej wzięło 137 firm. Dane zbierane były od 19 stycznia do początku marca 2010 roku. Dwie pierwsze edycje badania dotyczyły lat 2008 i 2009.

czytaj więcej...

  • Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej FORUM
  • 9 stycznia 2014
  • O studiach MBA
  • 0

Rating MBA to badanie jakości studiów MBA przeprowadzane przez Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej FORUM (www.semforum.org.pl). Badanie odbywa się co drugi rok a pierwsza edycja odbyła się w 2006 roku.W tym roku do procedury ratingu przystąpiło 38 programów. 8 programów zakwalifikowano do klasy mistrzowskiej, 9 do klasy profesjonalnej plus, 7 do profesjonalnej, 8 do aspirującej i 6 do obiecującej.

czytaj więcej...

Coraz więcej szkół biznesu na świecie, głównie w Stanach Zjednoczonych Ameryki, zaczyna oferować programy typu Zielone MBA (ang. Green MBA). Idea Zielonych MBA pojawiła się prawdopodobnie na przełomie 2008 i 2009 roku.Od tego momentu cieszą się one coraz większą popularnością wśród kandydatów na studia MBA.

czytaj więcej...

Skrót GMAT jest znany tylko tym, którzy mają marzenie... marzenie studiowania w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Ten skrót znaczą wiele dla ambitnych studentów, którzy chcą studiować z amerykańskimi kolegami - stres, stres i jeszcze raz stres i ciężką pracę.

czytaj więcej...

Ranking Book of Lists MBA Programs 2010 to jeden z ponad 60 zestawień publikowanych przez Warsaw Business Journal w ramach cyklu Book of Lists. Book of Lists to szczegółowy i na bieżąco aktualizowany przewodnik po firmach i instytucjach działających w Polsce. W tegorocznym rankingu znalazło się 28 programów sklasyfikowanych na podstawie ilości absolwentów.

czytaj więcej...

Jak pokazały wyniki Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak w 2010 roku, mediana płac osób z wykształceniem wyższym wyniosła 4 200 PLN brutto. Było to o prawie 1 600 PLN więcej od typowych zarobków osoby z wykształceniem średnim oraz o 2 000 PLN więcej niż wyniosła mediana wynagrodzenia osób z wykształceniem podstawowym. Płace całkowite pracowników posiadających MBA kształtowały się na poziomie 10 000 PLN brutto, co czwarty zarabiał ponad 17 000 PLN.

czytaj więcej...

MBA: JAKIE DAJE KORZYŚCI?
WPŁYW STUDIÓW MBA NA KARIERĘ I ROZWÓJ ICH ABSOLWENTÓW.

Na świecie toczy się dyskusja na temat kompetencji menedżerów oraz przydatności studiów MBA. THINKTANK zbadał opinie absolwentów MBA o ich studiach.
 
Czego uczą studia MBA w Polsce? Jaki mają wpływ na karierę zawodową?

czytaj więcej...

  • Jakub Leszczyński
  • 9 stycznia 2014
  • Badania
  • 3

Coroczna aktualizacja danych oraz wyniki badania

Od 4 lat MBA Portal prowadzi bazę danych studiów MBA w Polsce. W tym roku badanie odbyło się w dniach 14 luty - 16 marca 2011. Przy okazji aktualizacji danych została przeprowadzona analiza zmian na rynku MBA. Jak wynika z przeprowadzonej analizy sytuacja ekonomiczna nadal wpływa na rynek studiów MBA, chociaż nie tak bardzo jak to było w 2009 i 2010 roku.
 

czytaj więcej...

  • Jakub Leszczyński
  • 9 stycznia 2014
  • Badania
  • 0

Jakie są studia MBA, kto studiuje na studiach MBA, ile kobiet studiuje MBA, jak długie doświadczenie zawodowe mają uczestnicy studiów MBA? Zbadaliśmy studia MBA w Polsce by udzielić odpowiedzi na te i inne pytania. Zapraszamy do lektury Badania - studia MBA 2011.

czytaj więcej...

Czy na studia MBA można się przygotować? Jesteśmy przyzwyczajeni do egzaminów wstępnych, do których można się przygotować. Jednakże studia MBA prowadzone w Polsce różnią się od typowych studiów, a wymagania dla kandydatów są w zasadzie indywidualnie przygotowywane przez każdy z programów.

czytaj więcej...

W ramach przygotowania się do roli studenta MBA możemy rozważyć  takie kwestie, jak: znalezienie właściwego momentu na studiowanie, poznanie siebie, własnych potrzeb czy silnych i słabych stron, jak również nastawienie się na ciężką pracę oraz przyszykowanie rodziny do wspólnego studiowania.

czytaj więcej...

Zmiany, zmiany, zmiany. Do tego, że wszystko się zmienia, zdążyliśmy się przyzwyczaić. Niestety wygląda na to, że nie będzie to łatwe w przypadku nowej wersji egzaminu Graduate Management Admission Test (w skrócie GMAT). Do części wypracowań (Analytical Writing Assessment w skrócie AWA), części matematycznej (Quantitative) i części językowej (Verbal) zostanie dołączona część zintegrowanego rozumowania - Integrated Reasoning.

czytaj więcej...

Mediana płac absolwentów studiów MBA wyniosła 12 400 PLN brutto - wynika z danych Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak w 2011 roku. Osoby, które ukończyły studia podyplomowe zarabiały o niemal 60% mniej, natomiast mediana wynagrodzeń pracowników posiadających doktorat wynosiła 4 525 PLN.

czytaj więcej...

  • redakcja MBA Portal
  • 9 stycznia 2014
  • Badania
  • 0

Od 4 lat, w okresie od połowy lutego do połowy marca, przeprowadzana jest ankietowa aktualizacja danych. W tym roku badanie odbyło się w dniach 21 luty - 14 marca. Jak wynika z analizy rynek MBA w Polsce zmniejsza się, zarówno z punktu widzenia ilości programów, jak i zainteresowania przez potencjalnych studentów.

czytaj więcej...

  • Jakub Leszczyński
  • 9 stycznia 2014
  • Badania
  • 0

Badanie rynku MBA zostało przeprowadzone w marcu 2012 roku. Wzięło w nim udział 27 programów. Celem badania było scharakteryzowanie i przybliżenie profilu studiów MBA oraz ich uczestników. Zostało też sprawdzone, jak zmieniły się poszczególne aspekty badania w czasie, w stosunku do ubiegłego roku. Wszystkie wyniki badania są przedstawione w sposób zagregowany. Dane obejmują rok 2011 tj. głównie edycje studiów, które rozpoczęły się we wrześniu 2011 roku.

czytaj więcej...

Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskie FORUM ogłosiło wyniki badania "rating MBA" organizowanego po raz 4 w cyklach 2-letnich. W tegorocznym badaniu udział wzięło 29 programów z czego tylko 5 zmieniło swoją klasę.

czytaj więcej...

Studia MBA są często nazywane elitarnymi programami kształcenia dla menedżerów. Cechuje je największe zaawansowanie ze względu na nastawienie na praktyczne aspekty zarządzania. Jednakże pewną wadą studiów MBA jest to, że w ciągu relatywnie krótkiego czasu prezentują wiedzę z „całego" zakresu zarządzania. Jeśli więc ktoś chciałby rozszerzyć wiedzę z danej dziedziny - pomocą przyjść mogą, wchodzące na nasz rynek edukacyjny, programy typu Post MBA.

czytaj więcej...

pokaż:
  • 10
  • 25
  • 50
  • wszystkie
  • wyświetlane od: 101 do: 125

    Media Społecznościowe

    Komentarze

    Wynagrodzenia absolwentów studiów MBA w ... zobacz

    Dofinansowanie studiów MBA w Krajowego F... zobacz

    MBA - czy warto? zobacz

    Mity o studiach MBA: co obiecują studia ... zobacz

    Dlaczego COVID-19 nie powinien wstrzymyw... zobacz

    MBAnet - sieć absolwentów MBA

     

    Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl