Akredytacja AMBA (Association of MBAs)

Akredytacja AMBA (Association of MBAs) jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień dla programów MBA (Master of Business Administration) na świecie. Ustanowiona w Wielkiej Brytanii w 1967 roku, akredytacja AMBA służy jako międzynarodowy benchmark dla jakości edukacji biznesowej. Programy MBA, które otrzymują to wyróżnienie, muszą spełniać rygorystyczne standardy jakościowe, co czyni akredytację AMBA ważnym wskaźnikiem dla studentów i pracodawców poszukujących najlepszych możliwości rozwoju zawodowego czy edukacyjnego.

czytaj więcej...

Badania GFKM: Menedżerowie czują sens 

Aż 98 proc. liderów ma poczucie sensu w pracy i się w niej realizuje, a ponad połowa (58 proc.) odczuwa w pracy wysoki poziom energii. Jednocześnie co siódmy menedżer boryka się z obniżonym nastrojem, utrzymującym się stresem, lękiem lub poczuciem wypalenia – wynika z najnowszych badań „Rok Lidera” Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów.

czytaj więcej...

Dofinansowanie studiów MBA z Krajowego Funduszu Szkoleniowego w 2024 roku.

Tak jak w latach minionych, również w roku 2024 istnieje możliwość uzyskania wsparcia finansowego na edukację ustawiczną z KFS. Start przyjmowania wniosków zaplanowano na początek lutego i lutytego roku. W tym roku do podziału jest łączenie prawie 300 000 tys. zł. 

czytaj więcej...

Badania GFKM: liderzy - rozczarowani reakcją pracowników na zmiany i pełni obaw o rosnące koszty

Rozczarowanie roku liderów – sposób reagowania pracowników na zmiany. Wyzwanie roku – wzrost kosztów. Mimo to dla większości zarządzających (53%) miniony rok, z punktu widzenia ich własnych osiągnięć jako liderów, był równie dobry jak poprzedni, a dla 39% nawet lepszy – wskazuje „Badanie Liderów. Horyzont 2024 – od refleksji do działania” Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów.

czytaj więcej...

Demokratyczna i multidyscyplinarna przyszłość

Dynamika rynku, szybki rozwój technologii, upowszechniające się automatyzacja i digitalizacja, a także sztuczna inteligencja, której wpływ na światową gospodarkę ciężko dzisiaj przewidzieć, sprawiają, że trudniejsze stało się opracowywanie popularnych rankingów „zawodów przyszłości”.

czytaj więcej...

Menedżerowie do zmiany?

Kto jeszcze pamięta czasy, gdy menedżerowie potrzebowali przede wszystkim „twardej”, podstawowej wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem? Tak było po 1989 roku, w okresie transformacji gospodarczej, gdy na wagę złota była znajomość podstaw „wolnorynkowej” rachunkowości, mikro- czy makroekonomii.

czytaj więcej...

Odwaga liderek

Indeks Fundacji Liderek Biznesu”. Czy kobiety mają odwagę, by przebić w końcu szklany sufit i pokazać, jak dobrymi mogą być liderkami? Czy odwagi można się nauczyć? Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów (GFKM) bada kobiecą odwagę i wspiera kobiety w jej budowaniu.

czytaj więcej...

Benefity - nowe rozdanie

Zmiany pokoleniowe oraz większa świadomość znaczenia work-life balance i dbałości o pracowniczy dobrostan skłaniają pracodawców do przeglądu, a coraz częściej również do zmiany oferowanych pracownikom benefitów. Na dodatek niektóre bonusy straciły walor dodatkowej korzyści i traktowane są przez zatrudnionych i kandydatów do pracy jako standard.

czytaj więcej...

Jakie są najlepiej płatne stanowiska po studiach MBA?

Wiele z najbardziej znanych i rozpoznawanych firm na świecie należą do największych rekruterów absolwentów MBA i oferują mega pensje po ukończeniu studiów MBA. Średnia pensja absolwentów studiów MBA z renomowanych uczelni po trzech latach od ukończenia studiów wynosi w wielu przypadkach grubo ponad 200 000 USD rocznie. 

czytaj więcej...

Krótszy tydzień pracy pomoże utrzymać pracowników?

Największymi wyzwaniami menedżerów, obok presji płacowej i wzrostu kosztów działalności, są –według badań GFKM – utrzymanie pracowników oraz podtrzymanie ich zaangażowania. Czy lekiem na odejścia z pracy i skutecznym sposobem motywowania zespołów oraz walki z wypaleniem zawodowym może być 4-dniowy tydzień pracy?

czytaj więcej...

pokaż:
 • 10
 • 25
 • 50
 • wszystkie
 • wyświetlane od: 1 do: 10

  Media Społecznościowe

  Komentarze

  Wynagrodzenia absolwentów studiów MBA w ... zobacz

  Dofinansowanie studiów MBA w Krajowego F... zobacz

  MBA - czy warto? zobacz

  Mity o studiach MBA: co obiecują studia ... zobacz

  Dlaczego COVID-19 nie powinien wstrzymyw... zobacz

  MBAnet - sieć absolwentów MBA

   

  Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl