Kanały RSS w MBA Portal:

RSS dla bloga
RSS dla artykułów
RSS dla aktualności (newsy)
RSS kalendarza MBA

Co to jest RSS?

RSS (Really Simple Syndication) - to kanał informacyjny wybudowany w oparciu o XML, który służy do przesyłania informacji o zmianie zawartości stron internetowych. Pozwala on na pobieranie nowych wiadomości zamieszczonych na stronie internetowej wprost przez odpowiedni program zwany czytnikiem. Dzięki RSS użytkownicy dostają wiadomości o zmianach na stronach internetowych bez konieczności ich odwiedzania i samodzielnego śledzenia zmian.

Jak uzyskać dostęp do RSS?

Dostęp do informacji w kanałach RSS możliwy jest poprzez tzw. czytnik kanałów. Czytnik to niezależny program lub moduł innego programu np. klienta poczty elektronicznej, który pozwala wczytywać nagłówki wiadomości udostępnianych w kanałach informacyjnych w Internecie.

Wiadomości RSS zwykle zawierają tytuł, skrócony opis oraz link odsyłający do bardziej szczegółowej informacji, znajdującej się w serwisie prowadzonym przez wydawcę kanału (może być nim każda osoba prowadząca serwis WWW). Czytnik RSS pozwala śledzić wiele kanałów jednocześnie i być na bieżąco z tym co dzieje się w sieci.

Gdzie znaleźć czytnik?

Czytnik RSS jest wbudowane w: większość nowych przeglądarek internetowych (w funkcje te wyposażony jest m.in. Mozilla Firefox, Safari, Opera i Internet Explorer 7), programów pocztowych. Może być on też niezależnym programem (np. Cafe News). Wszystkie czytniki potrafią wyświetlać strony WWW z pełnymi wiadomościami w swoim oknie i nie wymagają uruchamiania przeglądarki internetowej.

Media Społecznościowe

O MBA Portal

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl