Dziennik Financial Times opublikował ranking najlepszych szkół biznesu w Europie. W rankingu znalazło się 95 uczelni z Europy w tym jedna uczelnia z Polski – Akademia Leona Koźmińskiego z Warszawy, która zajęła 52. miejsce. ALK jest też jedyną polską uczelnią, którą docenił brytyjski dziennik, umieszczając ją w swoim prestiżowym rankingu.
Eduniversal opublikowała wyniki zestawienia Business School Ranking 2022. Zestawienie to prezentuje najlepsze 1000 uczelni i szkół biznesu z całego świata w podziale na regiony i kraje. Wśród uczelni z Polski pierwsze miejsce zajął Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Uzyskał on też jako jedyna uczelnia z naszego kraju 5 palm doskonałości.
Już od 30 lat Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej kształci liderów biznesu. Łącznie to już ponad cztery tysiące absolwentów z całego świata. 21 października w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej odbyły się uroczyste obchody 30-lecia Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, połączone z konferencją „W podróży pełnej wyzwań. Czy zmierzamy ku lepszemu?” z udziałem prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego oraz profesorów Szkoły.
W tym tygodniu poznaliśmy wyniki 22. edycji rankingu 100 najlepszych studiów Executive MBA. Wyniki rankingu potwierdzają wysoką pozycję programów spoza USA, w szczególności tych pochodzących z Azji oraz wysoką wartość studiów MBA w czasach niepewności biznesowej. W rankingu sklasyfikowany został jeden program z Polski.
Martwisz się pytaniami na rozmowie kwalifikacyjnej MBA? Rozmowa kwalifikacyjna na studia MBA nie jest taka straszna. Na tego typu rozmowach rzadko zdarzają się pytania z zakresu wiedzy menedżerskiej. Najczęściej komisja rekrutacyjna chce poznać charakter i motywację kandydata na studia niż jego wiedzę.
Najlepsze programy MBA na świecie mogą kosztować ponad 200 tys. dolarów amerykańskich (tj. ponad 950 tys. złotych). W Polsce czesne to ok. 70 tys. złotych. Co sprawia, że studia MBA są tak drogie i czy można sprawić, by MBA kosztowały mniej?
Dziennik Financial Times od 18 lat publikuje zestawienie 100 najlepszych uczelni na świecie prowadzących studia magisterskie z zakresu zarządzania. Podobnie jak w ubiegłych latach wśród nich znalazła się jedna uczelnia z Polski – Szkoła Główna Handlowa, która zajęła 94. miejsce oraz 3 inne uczelnie z Europy Środkowo-Wschodniej.
Temat ochrony zdrowia był, jest i będzie jednym z bardziej interesujących obszarów w gospodarce. Zarządzanie opieką zdrowotną staje się coraz ważniejsze a co za tym idzie coraz popularniejsze stają się kierunki studiów MBA, które specjalizują się w obszarze ochrony zdrowia. Z drugiej strony coraz więcej lekarzy zapisuje się na tego typu studia, aby dowiedzieć się o nowych możliwościach, poznać najnowsze trendy i mieć wpływ na przyszłość branży.
W ubiegłym tygodniu ukazała się tegoroczna edycja rankingu najlepszych uczelni na świecie – znanego również jako Lista Szanghajska. Wśród 1000 notowanych uczelni znalazło się 11 z Polski. Ranking wygrał Harvard University, a najwyżej sklasyfikowanymi uczelniami z Polski są Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński
Już od kilku lat studia o profilu finansowym są zdominowane przez francuskie szkoły biznesu. HEC Paris zajmuje czołową pozycję w rankingu FT. Kolejne cztery miejsca również zajmują uczelnie z Francji. W rankingu została sklasyfikowana jedna uczelnia z Polski.
Każdy z nas staje kiedyś w życiu w obliczu pytania "Co dalej?", nawet studenci i absolwenci MBA, którzy są powszechnie uważani za osoby rozważne i przewidujące. Oczywiście, w takich sytuacjach nie można wpadać w panikę. Zachowanie spokoju i dokładna analiza sytuacji to zawsze najlepsza strategia w niepewnych czasach, o czym z pewnością nie raz się już przekonaliśmy.
Poznaliśmy wyniki rankingu programów Executive MBA 2022 opracowanego przez Wydawnictwo Quacquarelli Symonds. W zestawieniu znalazły się 4 programy MBA prowadzone przez uczelnie z Polski. Tegoroczny ranking w skali globalnej wygrała IESE Business School (Hiszpania), drugie miejsce zajęła HEC Paris (Francja), a trzecie Wharton Business School University of Pennsylvania (USA).
Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej we współpracy z Fundacją Bezpieczna Cyberprzestrzeń uruchamia nowy program MBA. Studia MBA Cybersecurity Management stworzono z myślą o rosnącym znaczeniu technologii oraz bezpieczeństwa w sieci.
Poznaliśmy wyniki tegorocznego Rankingu Szkół Wyższych wydawnictwa PERSPEKTYWY. To już 23. edycja zestawienia najlepszych uczelni w Polsce. Ranking Szkół Wyższych to jeden z najważniejszych rankingów uczelni w Polsce. Ranking składa się z czterech równoległych zestawień uczelni. Laureatem edycji 2022 Rankingu Uczelni Akademickich został Uniwersytet Warszawski. Drugie miejsce zajął Uniwersytet Jagielloński, a trzecie Politechnika Warszawska. W Rankingu Uczelni Niepublicznych najwyższe miejsce zdobyła Akademia Leona Koźmińskiego (po raz 23. raz!). Natomiast w Rankingu Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych, podobnie jak w ubiegłym roku, 1. Miejsce zajęła Akademia Bialska Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.
Opublikowano wyniki rankingu QS World University Rankings 2023, w których uwzględniono ponad 1400 uniwersytetów z całego świata. W tegorocznym zestawieniu, które jest naszym największym rankingiem uniwersytetów, uwzględniono uczelnie ze 100 krajów, przy czym najliczniej reprezentowane są Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Chiny kontynentalne. Wśród nich znalazło się 15 uczelni z Polski.
Pond 600 uczestników, dyskusje na czacie, 7 panelistów, 4 przedstawicieli świata nauki, biznesu i samorządu biorących udział w debacie oraz występy gości specjalnych. Tak wyglądała XIX edycja Kursu na HR – konferencji organizowanej przez Grupę Progres, której motywem przewodnim było hasło Quo Vadis HR? Wojna, pandemia, migracje, prawo.
Już wkrótce poznamy laureatów V edycji Konkursu Przedsiębiorca Roku UW. Konkurs Przedsiębiorca Roku UW jest skierowany do studentów, doktorantów, absolwentów i pracowników Uniwersytetu Warszawskiego, którzy są również przedsiębiorcami. Jego celem jest propagowanie działań przedsiębiorczych, a także przedstawienie dobrych praktyk i promowanie pozytywnych przykładów biznesowych wśród przedstawicieli społeczności uczelni, którzy angażują się w tworzenie i rozwijanie firm.
Dziennik Financial Times opublikował wyniki tegorocznego rankingu dotyczącego kształcenia kadry kierowniczej w zakresie programów otwartych i zamkniętych programów szkoleniowych na zamówienie klientów korporacyjnych. W tegorocznym rankingu programów otwartych znalazło się 65 uczelni w tym jedna z Polski.
Center for World University Rankings opublikowało tegoroczną, jedenastą edycję rankingu uniwersytetów na świecie. Na liście 2000 najlepszych uniwersytetów na świecie, spośród prawie 18 tysięcy znalazło się 39 uczelni z Polski.
Amerykańskie stowarzyszenie AACSB ogłosiło wczoraj przyznanie akredytacji dla Uniwersytetu Warszawskiego. Akredytacja AACSB to jedna z 3 najbardziej prestiżowych akredytacji przyznawanych szkołom biznesu oraz organizatorom studiów MBA. Tym samym Uniwersytet Warszawski jako pierwsza uczelnia publiczna w Polsce uzyskała tzw. „potrójną koronę”.
Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów dołączyła do European University of the Seas – SEA-EU. Dzięki temu jeszcze silniej wzmacnia współpracę z zagranicznymi uczelniami i międzynarodowym środowiskiem naukowym, co przełoży się na wielostronny transfer wiedzy i doświadczeń oraz nowe możliwości zarówno dla kadry, jak i uczestników szkoleń i programów MBA GFKM.
Kapituła I. edycji konkursu „Perspektywy Medycyny” doceniła w kategorii nowoczesna edukacja menedżerska autorski program studiów przeznaczony dla menedżerów związanych z ochroną zdrowia a organizowany przez SGH-WUM
Znamy wyniki 7. edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacyjnego „Studia z Przyszłością”. Wśród laureatów bieżącej edycji znalazły się 3 programy MBA. Reprezentanci uczelni (wydziałów, instytutów i katedr) z całej Polski odebrali Certyfikaty Akredytacyjne nadane za innowacyjne i wartościowe programy kształcenia, realizowane na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz studiów podyplomowych.
Spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych pełnych miłości i rodzinnego ciepła!
US News & World Report co roku sporządza ranking najlepszych szkół biznesu w USA na podstawie takich wskaźników jak wynagrodzenia i premie dla absolwentów, wskaźniki zatrudnienia, wyniki GMAT i GPA oraz wskaźniki przyjęć na studia MBA. Ranking MBA US News jest jedynym jak dotąd głównym rankingiem MBA z 2022 roku, który uwzględnia wszystkie znane amerykańskie szkoły biznesu.
Magiczna lub wspaniała siódemka, znana jako szkoły biznesu M7, to grupa znanych, elitarnych amerykańskich szkół biznesu, powszechnie uważanych za jedne z najlepszych na świecie. Czy wiesz, które uczelnie zaliczane do tej elitarnej grupy?
Dziennik Financial Times opublikował wyniki tegorocznej edycji rankingu studiów typu Online MBA. Warwick Business School Ranking zwyciężył w rankingu już piąty rok z rzędu. Drugie miejsce zajął Imperial College Business School, a trzecie IE Business School. W rankingu nie znalazł się żaden program z Polski.
Trzy najważniejsze światowe instytucje akredytacyjne - AACSB, EFMD i AMBA - podjęły decyzję o zawieszeniu członkostwa i działalności akredytacyjnej w Rosji. Decyzja ta została ogłoszona we wspólnym oświadczeniu prezesów trzech organizacji 11 marca, po tym jak 24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin wydał rozkaz inwazji na Ukrainę.
Wraz z początkiem pandemii oraz ograniczeniami w przemieszczaniu i spotykaniu się, amerykańska instytucja GMAC wprowadziła możliwość zdawania egzaminu GMAT w formie online. Pomimo licznych zabezpieczeń i restrykcji obowiązujących zdających, pewnej grupie osób z Indii udało się obejść zabezpieczenia i umożliwić zdawanie egzaminu przez inna osobę.
Dziennik Financial Times opublikował wyniki tegorocznej edycji rankingu studiów MBA. W tym roku ranking został zdominowany przez amerykańskie uczelnie w czym pomogły wysokie wynagrodzenia absolwentów tych studiów.
"Rok lidera" – nowy projekt GFKM – to badanie, mające na celu diagnozę potrzeb rozwojowych, kompetencji oraz wyzwań menedżerów zatrudnionych w Polsce. W 2021 roku wzięło w nim udział ponad 500 menedżerów (51 proc. kobiet i 49 proc. mężczyzn) z małych, średnich i dużych organizacji.
Dziennik Financial Times opublikował tegoroczną listę najlepszych szkół biznesu w Europie. W rankingu znalazło się 95 uczelni z Europy w tym jedna uczelnia z Polski – Akademia Leona Koźmińskiego z Warszawy, która zajęła 54. miejsce.
Zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku 2022!
Agencja ratingowa Eduniversal ogłosiła wyniki zestawienia Business School Ranking 2021. Jest to zestawienie 1000 uczelni i szkół biznesu z całego świata podzielonych na regiony i kraje. Wśród uczelni z Polski pierwsze miejsce zajął Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Uzyskał on też jako jedyna uczelnia z naszego kraju 5 palm doskonałości.
Po 3 latach przerwy ukazał się ranking programów MBA Wydawnictwa PERSPEKTYWY, w którym 1. miejsce zajął program Executive MBA z Akademii Leona Koźmińskiego, 2. miejsce Canadian Executive Master of Business Administration (SGH), 3. miejsce emba@uw – Executive MBA (MCZ UW).
Od trzech lat Poets&Quants tworzy ranking najlepszych programów MBA na świecie w zakresie przedsiębiorczości. I dla każdego z tych lat - 2020, 2021, a teraz 2022 — na szczycie listy znajdowała się Olin Business School na Washington University w St. Louis.
Szkoła Główna Handlowa (SGH) w Warszawie otrzymała prestiżową akredytację EQUIS przyznawaną przez EFMD. Jest to jedna z najważniejszych międzynarodowych akredytacji i systemów oceny jakości kształcenia i warunków studiowania w szkołach biznesu.
Dziennik Financial Times ogłosił wyniki 21. edycji rankingu 100 najlepszych studiów Executive MBA. Wyniki zestawienia podobnie jak w ubiegłym roku różnią się od wcześniejszych edycji. Wyniki rankingu potwierdzają wysoką pozycję programów spoza USA oraz wysoką wartość studiów MBA w czasach niepewności biznesowej. W rankingu sklasyfikowany został jeden program z Polski.
Bloomberg Businessweek należy do grona najbardziej prestiżowych wydawnictw, które przygotowują rankingi najlepszych szkół biznesu realizujących programy typu full-time MBA. Zwycięzcą tegorocznej edycji został, podobnie jak w ubiegłej edycji, Uniwersytet Stanford. Drugie miejsce zajął Dartmouth University Tuck School of Business (2. miejsce w 2019) a trzecie Harvard Business School (3. miejsce w 2019).
Wydawnictwo QS opublikowało wyniki rankingu studiów full-time MBA. W tym roku do rankingu zostało zgłoszonych 286 programów z 45 krajów świata. Ranking zwyciężył program Stanford Graduate School of Business, 2. miejsce ex equo zajęły Harvard Business School I University of Pennsilvania (Warthon) a 4. HEC Paris. W ranking nie został sklasyfikowany żaden program z Polski.
Magazyn FORTUNE opublikował wyniki swojego pierwszego w historii rankingu studiów MBA, dołączając tym samym do pozostałych znanych wydawnictw biznesowych publikujących takie zestawienia. Wyniki rankingu nie zaskakują, a czołówka jest bardzo podobna do innych, czołowych zestawień studiów MBA z USA.
Francuskie szkoły biznesu dominują w rankingu FT magisterskich studiów o profilu finansowym. HEC Paris zajmuje czołową pozycję. Kolejne cztery uczelnie z Francji zajmują pierwszą piątkę tegorocznego zestawienia. W rankingu została sklasyfikowana jedna uczelnia z Polski.
Wydawnictwo QS zamieściło w ostatnich dniach wyniki rankingu programów Executive MBA 2021. W zestawieniu znalazły się 3 programy MBA prowadzone przez uczelnie z Polski. Tegoroczny ranking w skali globalnej wygrała HEC Paris (Francja), drugie miejsce zajął Wharton Business School University of Pennsylvania (USA) a trzecie IESE Business School (Hiszpania).
1 czerwca 2021 stanowisko dyrektora programu International MBA in Strategy, Programme and Project Management objęła dr Beata Krawczyk-Bryłka, adiunkt Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG, psycholog biznesu, doktor nauk o zarządzaniu, ekspert w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim i przedsiębiorczości, Prodziekan ds. kształcenia na Wydziale Zarządzania i Ekonomii PG w latach 2008-2012.
Ranking Szkół Wyższych wydawnictwa PERSPEKTYWY został opublikowany. To już 22. edycja tego zestawienia najlepszych uczelni w Polsce. Ranking Szkół Wyższych to cztery równoległe zestawienia uczelni w jednym rankingu. Pierwsza trójka tegorocznej edycji rankingu uczelni akademickich nie zmieniła się w stosunku do edycji 2020.
Wyższa Szkoła Bankowa podpisała wiosną umowę ze Swiss Business School. Tym samym program Executive MBA zyskał nowego partnera, a dzięki tej współpracy do grona wykładowców dołączyli eksperci ze Szwajcarii.
Dla studentów MBA, którzy wolą programy MBA z mniejszymi kohortami, wybór polega nie tyle na byciu dużą rybą w małym stawie, ile na szukaniu bardziej intymnego i spokojnego środowiska do nauki. Nawet podczas pandemii, kiedy zajęcia odbywały się wirtualnie, uczestnicy studiów w mniejszych grupach zajęciowych chwalili sobie możliwość poznania kolegów z klasy i wykładowców.
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie podpisała z Kulczyk Investments porozumienie na organizację pierwszych w Polsce studiów online MBA tworzonych specjalnie dla startupów oraz młodych przedsiębiorców. Wyjątkowa formuła projektu oparta będzie na połączeniu najwyższej klasy wiedzy akademickiej z programem mentorskim InCredibles Sebastiana Kulczyka i platformą networkingową.
Eduniversal - organizacja ratingowa, specjalizująca się w ocenie jakości szkolnictwa wyższego, opublikowała wyniki rankingu Best Masters 2021. Autorzy tego zestawienia tradycyjnie poświęcają więcej uwagi na ocenę studiów magisterskich, w tym programów MBA, a nie na samych szkołach biznesu. Jeśli chodzi o studia MBA, to w rankingu Best Masters są one podzielone na 3 różne zestawienia,
Program Executive MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej uzyskał reakredytację międzynarodowej organizacji European Foundation for Management Development. To już szósta z rzędu reakredytacja dla programu.
Regulamin | Klauzula informacyjna | copyright © MBA Portal 2007-2012 & MBA Portal Sp. z o.o. 2013-2020
powered by bluebirdPortal.Net