Amerykańskie stowarzyszenie AACSB ogłosiło wczoraj przyznanie akredytacji dla Uniwersytetu Warszawskiego. Akredytacja AACSB to jedna z 3 najbardziej prestiżowych akredytacji przyznawanych szkołom biznesu oraz organizatorom studiów MBA. Tym samym Uniwersytet Warszawski jako pierwsza uczelnia publiczna w Polsce uzyskała tzw. „potrójną koronę”.
Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów dołączyła do European University of the Seas – SEA-EU. Dzięki temu jeszcze silniej wzmacnia współpracę z zagranicznymi uczelniami i międzynarodowym środowiskiem naukowym, co przełoży się na wielostronny transfer wiedzy i doświadczeń oraz nowe możliwości zarówno dla kadry, jak i uczestników szkoleń i programów MBA GFKM.
Kapituła I. edycji konkursu „Perspektywy Medycyny” doceniła w kategorii nowoczesna edukacja menedżerska autorski program studiów przeznaczony dla menedżerów związanych z ochroną zdrowia a organizowany przez SGH-WUM
Znamy wyniki 7. edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacyjnego „Studia z Przyszłością”. Wśród laureatów bieżącej edycji znalazły się 3 programy MBA. Reprezentanci uczelni (wydziałów, instytutów i katedr) z całej Polski odebrali Certyfikaty Akredytacyjne nadane za innowacyjne i wartościowe programy kształcenia, realizowane na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz studiów podyplomowych.
Spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych pełnych miłości i rodzinnego ciepła!
US News & World Report co roku sporządza ranking najlepszych szkół biznesu w USA na podstawie takich wskaźników jak wynagrodzenia i premie dla absolwentów, wskaźniki zatrudnienia, wyniki GMAT i GPA oraz wskaźniki przyjęć na studia MBA. Ranking MBA US News jest jedynym jak dotąd głównym rankingiem MBA z 2022 roku, który uwzględnia wszystkie znane amerykańskie szkoły biznesu.
Magiczna lub wspaniała siódemka, znana jako szkoły biznesu M7, to grupa znanych, elitarnych amerykańskich szkół biznesu, powszechnie uważanych za jedne z najlepszych na świecie. Czy wiesz, które uczelnie zaliczane do tej elitarnej grupy?
Dziennik Financial Times opublikował wyniki tegorocznej edycji rankingu studiów typu Online MBA. Warwick Business School Ranking zwyciężył w rankingu już piąty rok z rzędu. Drugie miejsce zajął Imperial College Business School, a trzecie IE Business School. W rankingu nie znalazł się żaden program z Polski.
Trzy najważniejsze światowe instytucje akredytacyjne - AACSB, EFMD i AMBA - podjęły decyzję o zawieszeniu członkostwa i działalności akredytacyjnej w Rosji. Decyzja ta została ogłoszona we wspólnym oświadczeniu prezesów trzech organizacji 11 marca, po tym jak 24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin wydał rozkaz inwazji na Ukrainę.
Wraz z początkiem pandemii oraz ograniczeniami w przemieszczaniu i spotykaniu się, amerykańska instytucja GMAC wprowadziła możliwość zdawania egzaminu GMAT w formie online. Pomimo licznych zabezpieczeń i restrykcji obowiązujących zdających, pewnej grupie osób z Indii udało się obejść zabezpieczenia i umożliwić zdawanie egzaminu przez inna osobę.
Dziennik Financial Times opublikował wyniki tegorocznej edycji rankingu studiów MBA. W tym roku ranking został zdominowany przez amerykańskie uczelnie w czym pomogły wysokie wynagrodzenia absolwentów tych studiów.
"Rok lidera" – nowy projekt GFKM – to badanie, mające na celu diagnozę potrzeb rozwojowych, kompetencji oraz wyzwań menedżerów zatrudnionych w Polsce. W 2021 roku wzięło w nim udział ponad 500 menedżerów (51 proc. kobiet i 49 proc. mężczyzn) z małych, średnich i dużych organizacji.
Dziennik Financial Times opublikował tegoroczną listę najlepszych szkół biznesu w Europie. W rankingu znalazło się 95 uczelni z Europy w tym jedna uczelnia z Polski – Akademia Leona Koźmińskiego z Warszawy, która zajęła 54. miejsce.
Zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku 2022!
Agencja ratingowa Eduniversal ogłosiła wyniki zestawienia Business School Ranking 2021. Jest to zestawienie 1000 uczelni i szkół biznesu z całego świata podzielonych na regiony i kraje. Wśród uczelni z Polski pierwsze miejsce zajął Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Uzyskał on też jako jedyna uczelnia z naszego kraju 5 palm doskonałości.
Po 3 latach przerwy ukazał się ranking programów MBA Wydawnictwa PERSPEKTYWY, w którym 1. miejsce zajął program Executive MBA z Akademii Leona Koźmińskiego, 2. miejsce Canadian Executive Master of Business Administration (SGH), 3. miejsce [email protected] – Executive MBA (MCZ UW).
Od trzech lat Poets&Quants tworzy ranking najlepszych programów MBA na świecie w zakresie przedsiębiorczości. I dla każdego z tych lat - 2020, 2021, a teraz 2022 — na szczycie listy znajdowała się Olin Business School na Washington University w St. Louis.
Szkoła Główna Handlowa (SGH) w Warszawie otrzymała prestiżową akredytację EQUIS przyznawaną przez EFMD. Jest to jedna z najważniejszych międzynarodowych akredytacji i systemów oceny jakości kształcenia i warunków studiowania w szkołach biznesu.
Dziennik Financial Times ogłosił wyniki 21. edycji rankingu 100 najlepszych studiów Executive MBA. Wyniki zestawienia podobnie jak w ubiegłym roku różnią się od wcześniejszych edycji. Wyniki rankingu potwierdzają wysoką pozycję programów spoza USA oraz wysoką wartość studiów MBA w czasach niepewności biznesowej. W rankingu sklasyfikowany został jeden program z Polski.
Bloomberg Businessweek należy do grona najbardziej prestiżowych wydawnictw, które przygotowują rankingi najlepszych szkół biznesu realizujących programy typu full-time MBA. Zwycięzcą tegorocznej edycji został, podobnie jak w ubiegłej edycji, Uniwersytet Stanford. Drugie miejsce zajął Dartmouth University Tuck School of Business (2. miejsce w 2019) a trzecie Harvard Business School (3. miejsce w 2019).
Wydawnictwo QS opublikowało wyniki rankingu studiów full-time MBA. W tym roku do rankingu zostało zgłoszonych 286 programów z 45 krajów świata. Ranking zwyciężył program Stanford Graduate School of Business, 2. miejsce ex equo zajęły Harvard Business School I University of Pennsilvania (Warthon) a 4. HEC Paris. W ranking nie został sklasyfikowany żaden program z Polski.
Magazyn FORTUNE opublikował wyniki swojego pierwszego w historii rankingu studiów MBA, dołączając tym samym do pozostałych znanych wydawnictw biznesowych publikujących takie zestawienia. Wyniki rankingu nie zaskakują, a czołówka jest bardzo podobna do innych, czołowych zestawień studiów MBA z USA.
Francuskie szkoły biznesu dominują w rankingu FT magisterskich studiów o profilu finansowym. HEC Paris zajmuje czołową pozycję. Kolejne cztery uczelnie z Francji zajmują pierwszą piątkę tegorocznego zestawienia. W rankingu została sklasyfikowana jedna uczelnia z Polski.
Wydawnictwo QS zamieściło w ostatnich dniach wyniki rankingu programów Executive MBA 2021. W zestawieniu znalazły się 3 programy MBA prowadzone przez uczelnie z Polski. Tegoroczny ranking w skali globalnej wygrała HEC Paris (Francja), drugie miejsce zajął Wharton Business School University of Pennsylvania (USA) a trzecie IESE Business School (Hiszpania).
1 czerwca 2021 stanowisko dyrektora programu International MBA in Strategy, Programme and Project Management objęła dr Beata Krawczyk-Bryłka, adiunkt Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG, psycholog biznesu, doktor nauk o zarządzaniu, ekspert w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim i przedsiębiorczości, Prodziekan ds. kształcenia na Wydziale Zarządzania i Ekonomii PG w latach 2008-2012.
Ranking Szkół Wyższych wydawnictwa PERSPEKTYWY został opublikowany. To już 22. edycja tego zestawienia najlepszych uczelni w Polsce. Ranking Szkół Wyższych to cztery równoległe zestawienia uczelni w jednym rankingu. Pierwsza trójka tegorocznej edycji rankingu uczelni akademickich nie zmieniła się w stosunku do edycji 2020.
Wyższa Szkoła Bankowa podpisała wiosną umowę ze Swiss Business School. Tym samym program Executive MBA zyskał nowego partnera, a dzięki tej współpracy do grona wykładowców dołączyli eksperci ze Szwajcarii.
Dla studentów MBA, którzy wolą programy MBA z mniejszymi kohortami, wybór polega nie tyle na byciu dużą rybą w małym stawie, ile na szukaniu bardziej intymnego i spokojnego środowiska do nauki. Nawet podczas pandemii, kiedy zajęcia odbywały się wirtualnie, uczestnicy studiów w mniejszych grupach zajęciowych chwalili sobie możliwość poznania kolegów z klasy i wykładowców.
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie podpisała z Kulczyk Investments porozumienie na organizację pierwszych w Polsce studiów online MBA tworzonych specjalnie dla startupów oraz młodych przedsiębiorców. Wyjątkowa formuła projektu oparta będzie na połączeniu najwyższej klasy wiedzy akademickiej z programem mentorskim InCredibles Sebastiana Kulczyka i platformą networkingową.
Eduniversal - organizacja ratingowa, specjalizująca się w ocenie jakości szkolnictwa wyższego, opublikowała wyniki rankingu Best Masters 2021. Autorzy tego zestawienia tradycyjnie poświęcają więcej uwagi na ocenę studiów magisterskich, w tym programów MBA, a nie na samych szkołach biznesu. Jeśli chodzi o studia MBA, to w rankingu Best Masters są one podzielone na 3 różne zestawienia,
Program Executive MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej uzyskał reakredytację międzynarodowej organizacji European Foundation for Management Development. To już szósta z rzędu reakredytacja dla programu.
Pod koniec kwietnia magazyn FORTUNE opublikował pierwszą edycję rankingu studiów online MBA. Wiele osób zadaje sobie w związku z tym pytanie: czy świat potrzebuje kolejnego rankingu studiów MBA? Przypomnijmy, że wszystkie renomowane tytuły ekonomiczne i biznesowe publikują z większą lub mniejszą regularnością rankingi studiów MBA.
Jednym ze skutków pandemii koronawirusa jest odwołanie zajęć na uczelniach i przeniesienie edukacji w tryb on-line. Takie okoliczności wymusiły na uczelniach szybką konieczność dostosowania się do prowadzenia nauki na odległość, a z drugiej strony przyspieszoną ewolucję i rozwój internetowych studiów, w tym studiów online MBA.
Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zakończył proces ponownej akredytacji EQUIS, potwierdzający i promujący wysoką jakość edukacji w najlepszych szkołach biznesu na świecie.
Ranking studiów Global MBA przygotowany przez Financial Times to kolejne w tym roku zestawienie studiów MBA, które prezentuje sytuację rynku studiów MBA, jaką zanotowaliśmy w drugiej połowie 2020 roku. Tegoroczne wyniki są pozbawione wieloletnich liderów, którzy wycofali się z rankingów. Wpływa to na rezultaty bieżącego wyniku rankingu.
Zapraszamy do lektury pierwszego w 2021 roku rankingu studiów MBA opracowanego przez The Economist. Jest to wyjątkowe zastawienie studiów MBA, gdyż pozbawione jest tradycyjnych liderów, którzy z jednej strony zwyciężali wiele edycji rankingu z rzędu a z drugiej strony odmówili udziału w jednym z najbardziej prestiżowych rankingów studiów MBA.
Akademia Leona Koźmińskiego dołączyła do grona czołowych szkół biznesu na świecie, tworzących Konsorcjum EMBA - Executive MBA Consortium for Global Business Innovation. Studenci i absolwenci programu Executive MBA z Koźmińskiego mogą odbyć część programu np. w Japonii, w Dolinie Krzemowej w USA, w Brazylii czy RPA.
Według najnowszego rankingu Europejskich Szkół Biznesu Financial Times 2020, francuskie szkoły biznesu przewyższają swoich rówieśników z Europy dzięki najlepszym programom magisterskim i kursom dla kadry kierowniczej. Wśród najlepszych 90 szkół biznesu z Europy znalazła się jedna uczelnia z Polski.
Zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku 2021!
Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej (SEM) FORUM przygotowało pierwszą polską „Księgę Dobrych Praktyk W Edukacji Przedsiębiorczości”, która na przykładach zebranych z najlepszych polskich uczelni pokazuje, jak kreatywnie i efektywnie można uczyć myślenia przedsiębiorczego.
GFKM otrzymała tytuł Business School with Significant Impact 2020 nadany przez Baltic Management Development Association (BMDA) w międzynarodowym konkursie obejmującym uczelnie biznesowe z 25 krajów.
Agencja ratingowa Eduniversal ogłosiła wyniki zestawienia Business School Ranking 2020. Jest to zestawienie 1000 uczelni z całego świata podzielonych na regiony i kraje. Wśród uczelni z Polski pierwsze miejsce zajął Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Uzyskał on też jako jedyna uczelnia z naszego kraju 5 palm doskonałości.
Obecność w gronie niespełna 200 uczelni na świecie, które mogą obok swojego logo stawiać znak akredytacji to pozytywny wyróżnik i powód do dumy. Niemniej akredytacja EQUIS pełni także ważną rolę porządkującą sposób zarządzania uczelnią, jej wartości i strategię.
Już po raz 16ty dziennik Financial Times opublikował zestawienie 100 najlepszych uczelni na świecie prowadzących studia magisterskie z zakresu zarządzania. Wśród nich znalazła się jedna uczelnia z Polski – Akademia Leona Koźmińskiego, która zajęła 39. miejsce (42. w 2019 roku) oraz 4 inne uczelnie z Europy Środkowo-Wschodniej.
Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej w ciągu ostatniego miesiąca dołączyła do dwóch elitarnych, światowych organizacji, działających na rzecz poprawy edukacji menedżerskiej – CEEMAN oraz AACSB.
Dziennik Financial Times opublikował 20. edycję rankingu 100 najlepszych studiów Executive MBA. W tym roku pierwsze miejsce zajął program Kellogg-HKUST EMBA (2. miejsce w 2019), drugie Ceibs (5. Miejsce w 2019), trzecie HEC Paris (1. miejsce w 2019. W rankingu znalazł się tylko jeden program z Polski, Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego z Warszawy, który w tegorocznej edycji zajął 63. miejsce (61. pozycja w 2019).
Andrzej Popadiuk, Prezes Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów, został nagrodzony tytułem Business School Leader of the Year 2020 w konkursie CEEMAN Champion Awards.
Kilka miesięcy po uruchomieniu Poets & Quants w sierpniu 2010 r. redakcja serwisu opublikowała pierwszą edycję swojego rankingu. Ranking ten został skontruowany z wyników pięciu głównych rankingów studiów MBA w USA. Ranking P&Q ukazywał się bez przerw przez 10 lat. Dzięki temu mamy możliwość przeanalizowania pozycji wybranych programów w ujęciu dekady.
W połowie sierpnia ukazała się tegoroczna edycja rankingu najlepszych uczelni na świecie – znanego również jako Lista Szanghajska. Wśród 1000 notowanych uczelni znalazło się 8 z Polski. Ranking wygrał Harvard University, a najwyżej sklasyfikowaną polską uczelnią jest Uniwersytet Warszawski.
Serwis MBA Portal podlega ciągłemu rozwojowi, nie tylko z punktu widzenia treści, ale również z punktu widzenia funkcjonalności dostępnych dla użytkowników. W sierpniu przygotowaliśmy kilka nowych funkcjonalności oraz usprawnień. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi z nich.
Regulamin | Klauzula informacyjna | copyright © MBA Portal 2007-2012 & MBA Portal Sp. z o.o. 2013-2020
powered by bluebirdPortal.Net