Cyberbezpieczeństwo na pierwszym planie - Szkoła Biznesu uruchamia program MBA Cybersecurity Management

Cyberbezpieczeństwo na pierwszym planie - Szkoła Biznesu uruchamia program MBA Cybersecurity Management

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej we współpracy z Fundacją Bezpieczna Cyberprzestrzeń uruchamia nowy program MBA. Studia MBA Cybersecurity Management stworzono z myślą o rosnącym znaczeniu technologii oraz bezpieczeństwa w sieci.

Cyberataki coraz częstszym zjawiskiem

Według danych firmy Check Point Research w 2021 roku liczba cyberataków w Europie znacząco wzrosła – aż o 68% względem roku 2020. Ma to oczywiście związek z pandemią koronawirusa, kiedy większość działań z codziennego życia przeniosło się w świat wirtualnej rzeczywistości, hakerzy również nie pozostali w tyle. Wzrost liczby cyberataków wynika również z sytuacji za naszą wschodnią granicą. W dniu ataku Rosji na Ukrainę hakerzy postawili sobie na cel m.in. strony internetowe ukraińskiego rządu, Ministerstwa Spraw Zagranicznych czy Państwowej Służby Bezpieczeństwa, co miało im pomóc w działaniach wojennych i osłabić przeciwnika. W Polsce cyberataki niestety też są coraz częstszym zjawiskiem. Najczęściej dotykały one sieci firmowych, sektorów finansowych i bankowych, a także sektor rządowy i wojskowy. Z najnowszych raportów firm zajmujących się cyberbezpieczeństwem wynika, że w 2022 roku ataki związane z oprogramowaniem ransomware będą największym zagrożeniem. - Nasze bezpieczeństwo w sieci jest coraz bardziej narażone. Jak widać, zagrożeń z każdym dniem przybywa, lecz tylko od nas i naszej świadomości w tym zakresie zależy, czy będziemy wystarczająco czujni – mówi kierownik programu MBA Cybersecurity Management, dr hab. inż. Krzysztof Szczypiorski.

Nowy program MBA

Aby zwiększyć świadomość w zakresie bezpieczeństwa w sieci Szkoła Biznesu wraz z Fundacją Bezpieczna Cyberprzestrzeń stworzyła program MBA Cybersecurity Management. To 2-semestralne studia podyplomowe skierowane do specjalistów i administratorów, menedżerów średniego szczebla, wyższej kadry kierowniczej oraz do osób, które chcą w sposób kreatywny i innowacyjny zarządzać cyberbezpieczeństwem. Celem tego programu jest przekazanie teoretycznych oraz praktycznych umiejętności, zapoznanie z najważniejszymi trendami, a także rozszerzenie i pogłębieniu kompetencji w zarządzaniu bezpieczeństwem w sieci. Studenci będą mogli zapoznać się z nowoczesnymi metodami zarządzania, a także zgłębić techniczne podstawy działania całości infrastruktury teleinformatycznej. – Bezpieczeństwo cyberprzestrzeni jest niewątpliwie immanentną częścią cyfrowego świata, w którym funkcjonujemy już od pewnego czasu na co dzień. W samym zarządzaniu cyberbezpieczeństwem, które jest przedmiotem tego programu, objawia się dualizm tej dziedziny: oprócz zarządzania bezpieczeństwem, samo zarządzanie musi też być bezpieczne – mówi dr hab. inż. Krzysztof Szczypiorski, kierownik programu.

Zapisy do programu

Program MBA Cybersecurity Management jest piątym programem MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej (obok Executive MBA, MBA Kaizen Industry 4.0, MBA Digital Transformation oraz MBA Finance & Technology). Trwa rekrutacja na studia. 

Więcej informacji na temat studiów dostępnych jest na profilu studiów: https://www.mbaportal.pl/pl-PL/mbaprogram/program/mba-cybersecurity-management


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl