Ranking studiów online MBA 2024 - Financial Times

Ranking studiów online MBA 2024 - Financial Times

Hiszpańska IE Business School utrzymuje tytuł najlepszych studiów online MBA. Najnowszy ranking FT pojawia się w czasie, gdy wykorzystanie zaawansowanej technologii i bardziej dostosowanej nauki zmienia edukację menedżerów online.

Edukacja w zakresie zarządzania przeszła w ostatnich latach znaczącą transformację i nie inaczej jest w przypadku studiów MBA prowadzonych online. Zastosowanie zaawansowanej technologii i bardziej dostosowanego doświadczenia edukacyjnego przekształca cały sektor, ale to korzyści, takie jak elastyczność, niższe koszty i lepsza równowaga między życiem zawodowym a prywatnym w porównaniu z tradycyjnym MBA, przyciągają studentów na studia prowadzone w formie zdalnej. 

IE Business School już drugi rok z rzędu zajęła pierwsze miejsce w rankingu MBA online opublikowanym przez Financial Times. Czynniki, które pomogły jej utrzymać najwyższą pozycję, obejmowały wysoki odsetek studentów zagranicznych, różnorodność sektorów, w których studenci pracowali w momencie przyjęcia, oraz międzynarodową mobilność absolwentów. Kolejne miejsca zajęli Imperial College Business School w Wielkiej Brytanii, który awansował o jedno miejsce na drugą pozycję i zamieniła się z Warwick Business School. W rankingu nie został sklasyfikowany żaden program MBA organizowany przez uczelnię z Polski. 

Udział w rankingu FT jest dobrowolny i wymaga dostarczenia danych przez szkoły biznesu i ich absolwentów, którzy ukończyli studia w 2020 roku. W tegorocznym rankingu wzięło udział 25 szkół. Niektóre z nich nie kwalifikowały się jednak do ostatecznego rankingu, ponieważ liczba odpowiedzi absolwentów była niewystarczająca.

Ponad połowa z 683 ankietowanych absolwentów ukończyła kurs w ciągu dwóch lat, czyli tyle samo, co niektóre studia MBA w pełnym wymiarze godzin.

Studenci, którzy ukończyli program w ciągu dwóch lat, mieli lepsze ogólne doświadczenia. Z drugiej strony, ci, którym ukończenie studiów zajęło więcej niż dwa lata, ocenili program niżej w ważnych obszarach, a ich sieć absolwentów otrzymała najniższą ocenę.

Oprócz niższego poziomu zadowolenia z ukończonego programu, absolwenci, którym ukończenie studiów zajęło więcej niż dwa lata, zarabiają mniej niż ich rówieśnicy. Jednakże, absolwenci z USA i Kanady, którym ukończenie studiów zajmuje więcej czasu, zazwyczaj odnoszą korzyści finansowe.

Absolwenci studiów MBA online, którzy studiowali w szkołach w Ameryce Północnej, ponoszą najwyższe koszty studiów, ale otrzymują najwyższe wynagrodzenia trzy lata po ich ukończeniu. Szkoły w Wielkiej Brytanii mają najniższe czesne, jednak wynagrodzenie ich absolwentów trzy lata po ukończeniu studiów jest trochę niższe niż absolwentów z USA i Kanady.

Prawie 80% byłych studentów stwierdziło, że ich szkoły dobrze radziły sobie z nauczaniem ogólnego zarządzania. Strategia korporacyjna i zachowania organizacyjne również zostały wysoko ocenione przez absolwentów. Badanie ujawniło jednak, że studenci uważają, że nauczanie fintech, IT i prawa można poprawić.

Podobnie jak w poprzednich trzech rankingach, rozwój osobisty był największą motywacją do studiowania MBA online, a tuż za nim uplasowała się poprawa możliwości kariery. Rozpoczęcie działalności gospodarczej i praca za granicą zostały ocenione przez absolwentów jako mniej ważne.

Źródło: ft.com


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl