4 prace, które możesz zdobyć z MBA online w 2023 r.

4 prace, które możesz zdobyć z MBA online w 2023 r.

Studia MBA niezależnie czy są to studia on-line czy stacjonarne dostarczają nowoczesnej wiedzy z zakresu zarządzania i może wyposażyć Cię w umiejętności potrzebne do uzyskania dostępu do wielu karier. MBA online stale rośnie w popularności. W rzeczywistości liczba szkół biznesowych oferujących studia online MBA wzrosła o kilkadziesiąt procent w ciągu ostatnich lat.

Wśród polskich uczelni studia online MBA pojawiły się w ofercie w 2021 roku i od tego momentu ich liczba rośnie z każdym rokiem. Odsetek rekruterów, którzy w równym stopniu postrzegają absolwentów programów MBA prowadzonych online i osobiście, również wzrósł w ciągu ostatnich trzech lat. Dobre opracowane i prowadzone studia online MBA nie różnią się niczym, z pkt. widzenia wiedzy i interakcji od studiów prowadzonych stacjonarnie. Jeśli rozważasz zmianę kariery, ale musisz pracować podczas studiów, to MBA online jest świetną opcją. Uzyskujesz maksimum wiedzy, bez konieczności poświęcania czasu i dodatkowych kosztów związanych z uczestnictwem w zajęciach.

Poniżej przedstawiamy 4 stanowiska, na których możesz zostać zatrudnionym posiadają dyplom MBA online w 2023 roku:

1. Kierownik marketingu

Jako kierownik ds. marketingu będziesz odpowiedzialny za nadzorowanie strategii marketingowych swojej organizacji i generowanie zainteresowania usługami lub produktami, które ona oferuje.

MBA online obejmuje wszystko, od przywództwa i umiejętności komunikacyjnych do zarządzania strategicznego, z których wszystkie są niezbędne do kariery jako kierownik marketingu.

Chociaż MBA online nie zawsze jest wymagane dla tej pozycji, ich ukończenie sprawi, że wyróżnisz się przed pracodawcą i zwiększysz zarówno swoje obowiązki, jak i wynagrodzenie. Mediana zarobków absolwentów MBA jest dużo wyższa niż osób na podobnych stanowiskach, ale bez tego dyplomu.

2. Analityk biznesowy

Jako analityk biznesowy będziesz pracować, aby pomóc w rozwoju firmy poprzez prowadzenie badań i analizowanie jej praktyk biznesowych. Aby odnieść sukces w tej roli, będziesz musiał posiadać szereg umiejętności technicznych, badawczych i analitycznych.

Większość pracodawców chcących zatrudnić analityka biznesowego poszukuje specjalistów z MBA. Dzieje się tak, ponieważ program nauczania studiów MBA (niezależnie czy online czy osobistych) umożliwia zdobycie dogłębnej wiedzy w zakresie analityki biznesowej, metod ilościowych, nauki o danych i innych zróżnicowanych obszarów zarządzania.

3. Business Development Manager

Business development managerowie są odpowiedzialni za napędzanie wzrostu w firmie. W tej roli, będziesz oczekiwał budowania połączeń i przyciągania nowych klientów do swojej organizacji. Będziesz badać i znajdować nowe możliwości biznesowe poprzez identyfikację nowych rynków i trendów.

MBA online może pomóc w budowaniu swojego profilu zawodowego i rozwijaniu zdolności przywódczych. Dzięki MBA online możesz ustanowić sieć biznesową poprzez wydarzenia dla absolwentów i możliwości nawiązywania kontaktów online.

4. Kierownik produktu

Jako menedżer produktu będziesz odpowiedzialny za nadzorowanie rozwoju produktów oraz tworzenie strategii produktowych dla swojej organizacji. Będziesz wiedział, jak formułować strategie produktowe, które zaspokoją potrzeby klientów i cele biznesowe Twojej organizacji.

Menedżerowie produktu wykorzystują szereg umiejętności i wiedzy technicznej, produktowej i biznesowej, aby odnieść sukces w swojej roli.

Chociaż MBA online nie jest wymogiem, aby zostać menedżerem produktu, wszechstronna wiedza biznesowa, którą rozwiniesz dzięki MBA online, wyróżni cię spośród innych kandydatów.

Wraz z korzyściami finansowymi i elastycznym charakterem, MBA online jest doskonałym sposobem na wyróżnienie się wśród pracodawców i uzyskanie dostępu do różnorodnych ról kierowniczych. To tylko kilka z wielu możliwości, do których może doprowadzić Cię MBA online.

Źródło: businessbecause.com


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl