Ważne rzeczy do rozważenia przy planowaniu ścieżki kariery

Ważne rzeczy do rozważenia przy planowaniu ścieżki kariery

Chcesz zrobić znaczący krok w swojej karierze? Poznaj kilka kluczowych czynników, które musisz wziąć pod uwagę, planując swój kolejny krok w karierze.

Bez względu na to czy jesteś doświadczoną/-nym profesjonalistką/-tą, czy dopiero zaczynasz karierę zawodową, ważne jest, aby mieć przynajmniej przybliżone pojęcie o tym, jak może wyglądać kolejny krok w Twojej karierze. Może to być awans w firmie, w której już pracujesz. Może chcesz przejść do nowego sektora. A może nawet chcesz przenieść się do nowego kraju - kiedy znasz swoje motywacje, łatwiej jest wymyślić, jak zrobić ten kolejny krok.

Jakie są więc najważniejsze kwestie, które należy wziąć pod uwagę, planując kolejny krok w karierze? I jak możesz się do tego przygotować?

1. Twoja zdolność do wywierania wpływu

Zdolność do wywierania pozytywnego wpływu zarówno na ludzi wokół Ciebie, jak i na szersze społeczeństwo, staje się coraz ważniejsza dla współczesnych pracowników. Według Deloitte, 55% millenialsów i 52% generacji Z twierdzi, że są zainteresowani pracą w firmach, które mają cel społeczny. Studia MBA mogą pomóc w zdobyciu kluczowych umiejętności, które są niezbędne do prowadzenia kariery z wpływem w firmach działających zgodnie z filozofią zrównoważonego rozwoju.

2. Twoje oczekiwania dotyczące podróży

Wiele miejsc pracy oferuje możliwość podróżowania. Konsultanci często muszą fizycznie zobaczyć swoich klientów w akcji, bankierzy inwestycyjni mogą być zobowiązani do nadzorowania transakcji osobiście, podczas gdy specjaliści od marketingu i komunikacji zazwyczaj uczestniczą w kilku wydarzeniach w ciągu roku. Inne zawody oferują mniej możliwości, więc warto zastanowić się, czy jest to coś, czego oczekujesz od swojego kolejnego kroku zawodowego. Jeśli odpowiedź brzmi "tak", kolejnym pytaniem, które należy zadać, jest to, jak można to zrobić. Pracodawcy są bardziej skłonni do priorytetowego traktowania osób z doświadczeniem w podróżowaniu i pracy z ludźmi z innych kultur. Sposobem na zdobycie międzynarodowej ekspozycji oraz otworzeniem drzwi do dalszych możliwości podróżowania na następnym etapie kariery, może być udział w międzynarodowych studiach MBA lub wręcz podjęcie studiów MBA na zagranicznej uczelni.

3. Twój pożądany sektor

Często nowy krok w karierze oznacza wyjście z obecnego sektora. Istnieje wiele powodów, dla których tak się dzieje: możesz czuć potrzebę zmiany branży, aby otworzyć więcej możliwości, lub możesz po prostu być znudzony swoim obecnym obszarem. Jeśli pragniesz zmiany kariery, zapisanie się do szkoły biznesu na studia MBA może przygotować Cię do zdobycia umiejętności i wiedzy, które pozwolą Ci na zmianę.

4. Twój rozwój kariery

Podczas gdy zmiana sektorów lub więcej podróży może być kluczowym motorem dla niektórych osób, prawdopodobnie najczęstszym czynnikiem planowania nowego kroku jest po prostu postęp kariery.

Ale niezależnie od tego, czy przychodzi to w formie większej pensji lub wyższego stanowiska, nie zawsze łatwo jest zobaczyć, jak możesz osiągnąć swój cel.

Być może nie masz odpowiednich kwalifikacji lub firma nie dysponuje budżetem, który mógłby odpowiadać Twoim oczekiwaniom co do wynagrodzenia. Podobnie, kolejny szczebel na drabinie kariery może wymagać od Ciebie podniesienia kwalifikacji lub uzupełnienia luk w CV. W zależności od sytuacji, szkoła biznesu i studia MBA mogą dać Ci możliwość zwiększenia profilu i postępu w karierze. Ukończenie studiów MBA i zmiana pracy bardzo często wiążą się ze znaczącym wzrostem wynagrodzenia. Wielu absolwentów studiów MBA nie ma większych problemów ze znalezieniem nowego zatrudnienia po ukończeniu studiów.

Oczywiście, zapisanie się na studia MBA może nie być konieczne do osiągnięcia tego natychmiastowego kolejnego kroku w karierze.

Źródło: businessbecause.com


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl