Wybór właściwych studiów MBA nie jest prostym zadaniem. Studia powinny być dopasowane do naszego rozwoju kariery, zainteresowań itp. Wybór właściwego programu może w przyszłości zaważyć na naszym zadowoleniu z ukończenia studiów i ich wpływie na dalszą karierę zawodową.
Przed podjęciem decyzji o wyborze studiów MBA lub wzięciem udziału w wydarzeniu prezentującym różne programy, ważne jest zrozumienie, jakie mamy do dyspozycji typy programów Master of Business Administration.
Kiedy nadejdzie czas, aby omówić zainteresowanie pracownika studiami MBA (Master of Business Administration), pytaniem, jakie z pewnością usłyszysz, będzie „Dlaczego firma powinna wspierać Twój udział w tym programie?”
Kobiety stanowią zaledwie 24 proc. uczestników programów MBA – wynika z danych Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. Tylko 7 proc. z nich zasiada w zarządach firm. Badania wskazują, że aż 56 proc. ankietowanych pań – słuchaczek MBA – było świadkami sytuacji, w których o awansie w firmie decydowała płeć – w każdej z tych sytuacji awans otrzymał mężczyzna.
Oferta studiów MBA w 2019 zwiększyła się w stosunku do ubiegłego roku o 7 programów. W ciągu ubiegłych 12 miesięcy zostało wycofanych 9 programy MBA, a powstało 21 nowych. Średnia cena programu MBA pozostała niezmieniona w stosunku do ubiegłego roku i wynosi 32 965 PLN. Studia MBA można też studiować w 3 nowych miastach w Polsce.
W związku z tym, że okres rekrutacji na studia MBA wkracza w decydującą fazę, postanowiliśmy podzielić się kilkoma wskazówkami z osobami, które są gotowe do rozpoczęcia studiów MBA, ale nie mają pewności, od czego zacząć.
Według badań GFKM za pięć i więcej lat najmniej istotnymi kompetencjami menedżera będą: empatia, intuicja w procesach decyzyjnych oraz… szczerość i otwartość w kontakcie z pracownikami. Za najważniejsze ankietowani uznali: szybkie reagowanie na zmianę i gotowość do ciągłego uczenia się. Dzisiaj liczy się głównie umiejętność działania pod presją.
Większość programów MBA w czasie procesu rekrutacji wymaga złożenia przez kandydatów życiorysu. Być może większość z was myśli: „Nie ma problemu, mam już życiorys”. Niestety, nie jest to takie proste. Życiorys składany do szkoły biznesu różni się znacznie od profesjonalnego życiorysu, ponieważ każdy z nich ma inny cel.
Wyniki Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń 2018 przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak wskazują, że mediana wynagrodzeń osób z dyplomem MBA wyniosła w 2018 roku 12 500 PLN brutto miesięcznie (podobnie jak w ubiegłorocznej edycji badania).
Zarówno z organizacyjnego, jak i finansowego punktu widzenia studia MBA to duże wyzwanie. Pierwsze przeszkody mogą pojawić się już w momencie składania aplikacji, szczególnie wtedy, gdy kandydat chce dostać się do najlepszych uczelni.
Regulamin | Klauzula informacyjna | copyright © MBA Portal 2007-2012 & MBA Portal Sp. z o.o. 2013-2020
powered by bluebirdPortal.Net