Uzyskanie dyplomu studiów MBA jest zawsze związane z szeregiem kosztów w sensie finansowym, energetycznym oraz czasowym. Z polskiej perspektywy wiemy doskonale, że jest to inwestycja, która zwykle po prostu opłaca się. Podobnie problem wygląda z perspektywy niemieckiej, nieczęsto branej pod uwagę w podobnych analizach ze względu na dominację systemów szkolnictwa ze strony państw anglojęzycznych.
Na studiach podyplomowych w Polsce można się nauczyć niemal wszystkiego. Oferta jest coraz bogatsza i lepiej dopasowana. A to sprzyja popularności nauki. W rezultacie po trzech latach spadku ubiegły rok ponownie przyniósł wzrost liczby słuchaczy.
"Który program MBA wybrać?" To niezmiennie jedno z pierwszych pytań, jakie każdy, kto myśli o podjęciu studiów MBA, sobie zadaje. Jak znaleźć odpowiedź na to pytanie? Jak przebrnąć przez trudny proces wyboru odpowiedniej uczelni i od czego zacząć?
Niektórzy twierdzą, że związany jest ze sprzątaniem, inni łączą go z ograniczaniem zatrudnienia jeszcze inni mówią, że pozwala on zmniejszyć zasoby i zwiększyć efektywność, więc czym tak naprawdę jest Lean Management?
Wybierając program MBA jedną z cech, którą należy wziąć pod uwagę jest profil uczestników danych studiów. Ważnym elementem jest bowiem taki dobór grupy studentów, aby maksymalnie wykorzystać efekt synergii, jaki powstaje w wyniku wymiany doświadczeń i wiedzy pomiędzy studentami. Kto studiuje MBA w Polsce? Zapraszamy do lektury badania - Profil MBA 2017.
Oferta studiów MBA w 2017 jest szersza niż przed rokiem. W ciągu ubiegłych 12 miesięcy pojawiło się 11 nowych programów MBA, a średnia cena programu MBA spadła nieznacznie do poziomu: 31 000 PLN, to jest o ok. 2,5% w porównaniu do roku 2016.
Z biegiem czasu niektóre mity o programach MBA zakorzeniły się na dobre w umysłach wielu ludzi. Jednak jeden z nich jest często pomijany: dyplom MBA nie gwarantuje osiągnięcia sukcesu w biznesie. Wiele zależy od nas samych.
W XX w. sukces utożsamiany był z umiejętnością czytania i pisania. Wtedy, aby osiągnąć sukces, każdy musiał doskonale posługiwać się językiem angielskim i komputerem. - To, co liczy się w XXI w., to zdolność do myślenia i działania jak przedsiębiorca,
Według wyników Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń Sedlak & Sedlak mediana wynagrodzeń absolwentów MBA, którzy zajmowali stanowiska kierownicze i dyrektorskie, wyniosła w 2016 roku 11 600 PLN brutto miesięcznie. To prawie 3000 zł (20%) mniej niż w ubiegłorocznej edycji badania.
Menedżerowie w swojej codziennej praktyce zarządzania, nie poświęcają zbyt wiele czasu na motywowanie pracownika, za to często skupiają się na kontrolowaniu, planowaniu, i organizowaniu pracy.
Regulamin | Klauzula informacyjna | copyright © MBA Portal 2007-2012 & MBA Portal Sp. z o.o. 2013-2020
powered by bluebirdPortal.Net