Jak dofinansować studia MBA?

Jak dofinansować studia MBA?

Dla wielu osób motywacją podjęcia studiów MBA jest rozwinięcie kompetencji czy wiedzy menedżerskiej. Jednakże studia MBA to studia elitarne, a co za tym idzie, często wymagają konkretnego finansowania. W związku z tym wiele osób poszukuje możliwości dofinansowania kosztów uczestnictwa w tych studiach. Jakie są bieżące formy i możliwość zdobycia dofinansowania czesnego studiów MBA?

Na podjęcie studiów MBA nie każdego stać. Średni koszty tych studiów w Polsce przekracza 30 tys. złotych, ale ceny najlepszych programów są wyższe. To koszt nawet 100% średniej krajowej. Dlatego wiele osób poszukuje możliwości dofinansowania swojej edukacji. Jeszcze kilka lat temu znalezienie dofinansowania było prostsze. Wystarczyło znaleźć uczelnię, która oferowała dofinansowane studia MBA, złożyć dokumenty i cieszyć się możliwością studiowania. Jednakże te czasy już się skończyły, co nie oznacza, że skończyła się możliwość dofinansowania kosztów uczestnictwa w programach MBA.

Główną zmianą w stosunku do poprzedniego okresu finansowania jest fakt, że ciężar pozyskania funduszy został przesunięty z uczelni na uczestników, a nawet bardzo często na pracodawców zatrudniających potencjalnych uczestników studiów. Dodatkowo nie każde studia MBA mogą być dofinansowane. Aby uzyskać dofinansowanie na wybrane przez nas studia, musimy znaleźć studia MBA prowadzone przez uczelnię wyższą lub te, które są zgłoszone do Bazy Usług Rozwojowych prowadzonej przez Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Dofinansowanie studiów można uzyskać z kilku źródeł finansowania. Poniżej przedstawiamy listę i krótkie streszczenie aktualnych możliwości pozyskania dofinansowania na studia MBA.

Artykuł dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników z aktywnym dostępem PREMIUM

Prosimy się zalogować, aby przeczytać cały artykuł


Komentarze

Brak komentarzy...


Jakub Leszczyński

Jakub Leszczyński

redaktor MBA Portal

Media Społecznościowe

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl