Rynek MBA 2021

Rynek MBA 2021

  • 30 grudnia 2021
  • Kategoria: Badania
  • Komentarze: 0

Przedstawiamy Państwu 12. edycję badania rynku studiów MBA w Polsce. Badanie jest przygotowane na podstawie corocznej aktualizacji danych Ogólnopolskiej Bazy Programów MBA prowadzonej przez MBA Portal. Pomimo trwającej pandemii, licznych ograniczeń sanitarnych i nauki na odległość rok 2021 okazał się wyjątkowo dobry dla rynku studiów MBA w Polsce. W tym roku pojawiło się 21 nowych programów MBA. Średnia cena programu MBA (27 467 PLN) spadła o ok. 12% w porównaniu z rokiem 2020.

Coroczna aktualizacja danych oraz wyniki badania

Ogólnopolska Baza Programów MBA (OBPMBA) jest jednym z podstawowych elementów MBA Portal – platformy wiedzy o studiach MBA w Polsce. Baza powstaje w oparciu o dane przekazane przez organizatorów studiów MBA w formie ankiet aktualizacji danych. Dane z ankiet są analizowane zgodnie z metodologią MBA Portal, a następnie wprowadzane do OBPMBA. W tym  roku, podobnie jak w ubiegłym badanie trwało cały rok a wyniki publikujemy na koniec roku. Ponadto w tej edycji badania odeszliśmy od formalnego wysłania do organizatorów zaproszeń do aktualizacji danych i wprowadziliśmy mechanizm samodzielnej edycji danych poprzez elektroniczne formularze zgłoszeniowe.

Dynamika zmian na rynku

Osoby chętne do podjęcia studiów MBA w Polsce mają do dyspozycji 109 programów (o 21 więcej niż w 2020 roku). W ciągu ostatniego roku na polskim rynku MBA pojawiło  się 21 nowych programów MBA. Programy są organizowane przez 51 podmiotów (uczelnie publiczne i niepubliczne). Liczba organizatorów zwiększyła się o 8 w stosunku do 2021 roku. 

 

Artykuł dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników z aktywnym dostępem PREMIUM

Prosimy się zalogować, aby przeczytać cały artykuł


Komentarze

Brak komentarzy...


Jakub Leszczyński

Jakub Leszczyński

redaktor MBA Portal

Media Społecznościowe

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl