Dziennik Financial Times ogłosił wyniki 21. edycji rankingu 100 najlepszych studiów Executive MBA. Wyniki zestawienia podobnie jak w ubiegłym roku różnią się od wcześniejszych edycji. Wyniki rankingu potwierdzają wysoką pozycję programów spoza USA oraz wysoką wartość studiów MBA w czasach niepewności biznesowej. W rankingu sklasyfikowany został jeden program z Polski.
Bloomberg Businessweek należy do grona najbardziej prestiżowych wydawnictw, które przygotowują rankingi najlepszych szkół biznesu realizujących programy typu full-time MBA. Zwycięzcą tegorocznej edycji został, podobnie jak w ubiegłej edycji, Uniwersytet Stanford. Drugie miejsce zajął Dartmouth University Tuck School of Business (2. miejsce w 2019) a trzecie Harvard Business School (3. miejsce w 2019).
Wydawnictwo QS opublikowało wyniki rankingu studiów full-time MBA. W tym roku do rankingu zostało zgłoszonych 286 programów z 45 krajów świata. Ranking zwyciężył program Stanford Graduate School of Business, 2. miejsce ex equo zajęły Harvard Business School I University of Pennsilvania (Warthon) a 4. HEC Paris. W ranking nie został sklasyfikowany żaden program z Polski.
Magazyn FORTUNE opublikował wyniki swojego pierwszego w historii rankingu studiów MBA, dołączając tym samym do pozostałych znanych wydawnictw biznesowych publikujących takie zestawienia. Wyniki rankingu nie zaskakują, a czołówka jest bardzo podobna do innych, czołowych zestawień studiów MBA z USA.
Francuskie szkoły biznesu dominują w rankingu FT magisterskich studiów o profilu finansowym. HEC Paris zajmuje czołową pozycję. Kolejne cztery uczelnie z Francji zajmują pierwszą piątkę tegorocznego zestawienia. W rankingu została sklasyfikowana jedna uczelnia z Polski.
Wydawnictwo QS zamieściło w ostatnich dniach wyniki rankingu programów Executive MBA 2021. W zestawieniu znalazły się 3 programy MBA prowadzone przez uczelnie z Polski. Tegoroczny ranking w skali globalnej wygrała HEC Paris (Francja), drugie miejsce zajął Wharton Business School University of Pennsylvania (USA) a trzecie IESE Business School (Hiszpania).
1 czerwca 2021 stanowisko dyrektora programu International MBA in Strategy, Programme and Project Management objęła dr Beata Krawczyk-Bryłka, adiunkt Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG, psycholog biznesu, doktor nauk o zarządzaniu, ekspert w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim i przedsiębiorczości, Prodziekan ds. kształcenia na Wydziale Zarządzania i Ekonomii PG w latach 2008-2012.
Ranking Szkół Wyższych wydawnictwa PERSPEKTYWY został opublikowany. To już 22. edycja tego zestawienia najlepszych uczelni w Polsce. Ranking Szkół Wyższych to cztery równoległe zestawienia uczelni w jednym rankingu. Pierwsza trójka tegorocznej edycji rankingu uczelni akademickich nie zmieniła się w stosunku do edycji 2020.
Wyższa Szkoła Bankowa podpisała wiosną umowę ze Swiss Business School. Tym samym program Executive MBA zyskał nowego partnera, a dzięki tej współpracy do grona wykładowców dołączyli eksperci ze Szwajcarii.
Dla studentów MBA, którzy wolą programy MBA z mniejszymi kohortami, wybór polega nie tyle na byciu dużą rybą w małym stawie, ile na szukaniu bardziej intymnego i spokojnego środowiska do nauki. Nawet podczas pandemii, kiedy zajęcia odbywały się wirtualnie, uczestnicy studiów w mniejszych grupach zajęciowych chwalili sobie możliwość poznania kolegów z klasy i wykładowców.
Regulamin | Klauzula informacyjna | copyright © MBA Portal 2007-2012 & MBA Portal Sp. z o.o. 2013-2020
powered by bluebirdPortal.Net