W dniu 8 lutego 2020 r. w Paryżu ponad 200 wystawców zebrało się na targach edukacyjnych Eduniversal 2020. Pośród nich, jedyna zagraniczna uczelnia, Politechnika Gdańska – z prestiżowym Programem MBA.
Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS) to jedna z form dofinansowania studiów rozwoju pracowników dostępna w naszym kraju. Korzystając z KFS można również dofinansować udział pracowników w studiach MBA. W programie mogą uczestniczyć pracodawcy z całej Polski.
Tradycyjnie z początkiem roku dziennik Financial Times publikuje wyniki rankingu programów full-time MBA. Czołówka rankingu jest bardzo zbliżona do ubiegłorocznej edycji. W obrębie pierwszej 5-tki dochodzi tylko do zamiany pozycji pomiędzy programami. W rankingu nie ma żadnego programu MBA z Polski.
W budynku C Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, dzięki zagospodarowaniu dawnej pracowni komputerowej, powstała specjalna przestrzeń pracy wspólnej i spotkań przeznaczona dla studentów programów MBA oraz absolwentów SGH.
Pierwsze polskie studia Executive MBA mają 30 lat! W październiku 1989 roku rozpoczęła je grupa 42 słuchaczy, z czego 27 osób dotarło do końca nauki i uzyskało dyplomy. Spotkali się po latach, podczas jubileuszu w grudniu 2019 roku.
Znaczenie wspólnych programów MBA (ang.: Joint MBA) w kształceniu zawodowym menedżerów stale rośnie. Rośnie też ilość tego typu programów oferowanych przez konsorcja najlepszych uczelni na świecie. Czym są wspólne programy MBA i co je odróżnia od innych studiów MBA?
Dziennik „Rzeczpospolita” ogłosił wyniki 4. edycji rankingu Najlepszych uczelni i wydziałów ekonomicznych w Polsce. Podobnie jak w ubiegłym roku najlepszą uczelnią ekonomiczną w Polsce okazała się Szkoła Główna Handlowa z Warszawy (4. razy z rzędu). Najlepsze studia ekonomiczne oferuje Uniwersytet Warszawski, kolejne miejsca zajęły: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.
Zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku 2020!
Zestawienie najlepszych uczelni biznesowych w Europie jest publikowane corocznie w grudniu przez „Financial Times”. W tegorocznej edycji rankingu: 1. miejsce HEC Paris (2. w 2018 r.), 2. miejsce London Business School (1. w 2018 r.), 3. miejsce SDA Bocconi/Universita Bocconi (6. w 2018 r.). W rankingu znalazły się również 2 uczelnie z Polski: Akademia Leona Koźmińskiego – 48. miejsce (43. w 2018 r.) oraz Szkoła Główna Handlowa – 69. miejsce (71. miejsce w 2018 r.).
Financial Times od 19 lat publikuje ranking 100 najlepszych studiów Executive MBA. W tym roku pierwsze miejsce zajął program prowadzony przez HEC Paris (6. miejsce w 2018), drugie Kellogg-HKUST EMBA (1. Miejsce w 2018), trzecie Trium Global EMBA (2. miejsce w 2018). W rankingu znalazł się jeden program z Polski, Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego z Warszawy, który zajął 61. miejsce (74. pozycja w 2018).
Regulamin | Klauzula informacyjna | copyright © MBA Portal 2007-2012 & MBA Portal Sp. z o.o. 2013-2020
powered by bluebirdPortal.Net