Zmotywowani i zdeterminowani - łódzcy menedżerowie z amerykańskim certyfikatem

Łódź, 22 czerwca 2013: 18 menedżerów otrzymało dyplomy ukończenia studiów Executive MBA organizowanych przez PAM Center UŁ.

W sobotę 22 czerwca 2013 roku na Wydziale Zarządzania odbyła się uroczysta gala zakończenia XV edycji Programu Executive MBA. Organizatorem studiów jest Polsko-Amerykańskie Centrum Zarządzania przy Wydziale Zarządzania UŁ we współpracy z jedną z najlepszych szkół biznesu na świecie: Robert H. Smith School of Business Uniwersytetu w Maryland. Absolwenci odebrali dyplomy przy dźwiękach marsza "Pomp and Circumstance", a ceremonię zakończyło tradycyjne wyrzucenie biretów w górę.

Executive MBA to wyjątkowe studia podyplomowe: ich uczestnicy rekrutują się spośród wyższej kadry zarządzającej i mają spore doświadczenie zawodowe. Program wymaga od nich dużego zaangażowania, ale jednocześnie bardzo często przekłada się na awanse i wyższe zarobki.

 Graduacja PAM

Edukacja menedżerska jest zawsze wyzwaniem, ponieważ studenci muszą godzić naukę z rozmaitymi rolami, które pełnią w życiu zawodowym i prywatnym. Uczestnicy EMBA w PAM Center nie są tutaj wyjątkiem - mówi prof. Progyan Basu z R.H. Smith School of Business. Łódzkich studentów uważa za szczególnie zmotywowanych i zdeterminowanych w dążeniu do pogłębiania wiedzy menedżerskiej.

Dziękując uczestnikom Dyrektor PAM Center Angelika Chyła podkreślała lokalne zaangażowanie jednostki wyrażając życzenie, by absolwenci programu w rosnącym stopniu mogli wnosić aktywny wkład w rozwój społeczno-gospodarczy regionu łódzkiego.

Graduacja PAMCzy jednak Łódź to dobre miasto do rozwijania kariery menedżerskiej? Zdaniem Marcina Wojtachnio, członka Zarządu BRE Bank Hipoteczny SA, który podczas sobotniej uroczystości odebrał dyplom EMBA, nie brakuje dobrze wykształconych łodzian. Pytanie tylko, czy zostają w Łodzi? Z moich obserwacji wynika, że bardzo często nie. Wybierają miasta, którym udało się stworzyć o wiele lepszy klimat dla rozwoju biznesu. Za przykład podaje Warszawę, Kraków, Trójmiasto czy Wrocław - miasta, które przyciągają nie tylko korporacje, ale także wspierają rozwój mniejszych firm rodzinnych.

Sam, choć jest łodzianinem, tu się wykształcił i pracuje w firmie, która ma swoją siedzibę w Łodzi, większość czasu spędza w Warszawie. Niestety w ostatnich latach rozwój miasta ukierunkował Łódź na ośrodek logistyczno-przemysłowy i wyraźnie widać, że obecny klimat biznesowy nie bardzo zachęca firmy do lokowania tu swoich biur. Widać wyraźny rozdźwięk pomiędzy tym, co region może zaoferować menedżerom z najlepszymi kwalifikacjami a faktem, że mamy w Łodzi dobry ośrodek uniwersytecki, kształcący menedżerów na wysokim poziomie - mówi.

Łódzkie PAM Center aktywnie wspiera rozwój menedżerów, oferując im - obok EMBA - także program MiniMBA®, liczne kursy i szkolenia. Jednostka działa już od 18 lat, a jej progi opuściło piętnaście roczników absolwentów EMBA - 367 osób.


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl