Ranking Global MBA 2011 Financial Times

Dziennik Financial Times (ft.com) opublikował ranking studiów Global MBA 2011. Jest to ranking uczelni prowadzących międzynarodowe programy MBA na świecie.

Pierwsze miejsca w rankingu zajęły: 1. London Business School średnie wynagrodzenie: 145 776 USD i wzrost o 132%, 2. University of Pennsylvania: Wharton średnie wynagrodzenie: 171 551 USD i wzrost o 123%, 3. Harvard Business School średnie wynagrodzenie: 170 238 USD i wzrost o 116%.

Ranking ocenia wzrost wynagrodzenia po ukończeniu studiów oraz średnie wynagrodzenia absolwentów. Analizie podlega też międzynarodowy aspekt studiów w tym udział kadry naukowej oraz ilość przeprowadzanych badań. W badaniu biorą udział absolwenci, a pod uwagę brany jest ich rozwój kariery i wzrost wynagrodzenia w okresie 3 lat od ukończenia studiów. W rankingu w sumie branych jest pod uwagę 21 kryteriów.

Warto dodać, że London Business School utrzymał pierwsze miejsce od 2010 roku a jest to uczelnia partnerska programów Executive MBA i International MBA prowadzonych przez Politechnikę Warszawską. 

więcej informacji: rankings.ft.com/businessschoolrankings/global-mba-rankings-2011


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl