Ranking Financial Times Executive MBA 2012

Dziennik "Financial Times" opublikował tegoroczny ranking studiów Executive MBA. Wśród 100 notowanych programów znalzał się jeden program z Polski - Executive MBA oferowany przez Akademię Leona Koźmińskiego (ALK). Program znalazł się na 46 miejscu.

„Financial Times" wzięło pod uwagę 3 kryteria oceny. Pierwsze kryterium dotyczyło kariery absolwentów (poziomu rocznych dochodów i ich wzrostu, awansu zawodowego, zmiany pozycji absolwentów). Drugie kryterium to zróżnicowanie uczelni (udział kobiet w kadrze i wśród studentów, a także udział międzynarodowych studentów oraz wykładowców). Trzecim kryterium była innowacyjność (osiągnięcia i kwalifikacje kadry).

Czołówkę rankingu otwierają międzynarodowe programy, które często są w konsorcjach uniwersytetów. Pierwsze miejsce zajął program Kellog/Hong Kong UST Business School z Hong Kongu (Kellog-HK UST EMBA). Drugie: EMBA - Global Americas and Europe (Columbia i London Business School). Natomiast trzecie miejsce w rankingu zdobył Trium Global EMBA (konsorcjum HEC Paris, London School of Economics i New York University, Stern). W rankingu najwięcej jest amerykańskich programów. Sporo programów jest też z Azji. Nie zabrakło wielu europejskich programów, a wśród nich jest jeden z Polski: studia Executive MBA (EMBA) prowadzone przez Akademię Leona Koźmińskiego (ALK) - 46. miejsce.

Ranking jest prowadzony nieprzerwanie od 12 lat. Kluczowym kryterium w tym rankingu jest rozwój karier absolwentów - w tym wysokość i wzrost ich rocznego wynagrodzenia trzy lata po zakończeniu studiów. 

Więcej na ten temat można przeczytać pod adresem:
rankings.ft.com/businessschoolrankings/emba-ranking-2012

 


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl