Ranking Executive MBA 2013 - Financial Times

21. października 2013 roku dziennik Financial Times opublikował coroczny ranking studiów Executive MBA. Wśród 100 sklasyfikowanych programów znalazły się dwa programy, na których można studiować w Polsce - program Akademii Leona Koźmińskiego oraz WSB z Poznania przy współpracy z Aalto School of Business.

Zwycięzcą tegorocznego rankingu „FT" został chińsko-amerykański program Kellogg/Hong Kong UST EMBA (1. miejsce w 2012). W czołówce są także: Tsinghua/INSEAD EMBA (z Chin, Francji, Singapuru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich) (miejsce 2., 4. miejsce w 2012), Columbia/London Business School (miejsce 3., 2. miejsce w 2012).

W tegorocznej edycji zostały sklasyfikowane dwa programy Executive MBA, na których można studiować w Polsce. Po raz kolejny w rankingu znalazły się studia Executive MBA (EMBA) w Akademii Leona Koźmińskiego. Program zajął 47. miejsce (46. miejsce w 2012). Drugim programem dostępnym w Polsce jest program Aalto University (Finlandia) organizowany w naszym kraju przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu.

Executive MBA to najbardziej wymagający i prestiżowy program kształcenia menedżerów, oferowany jedynie przez wybrane szkoły biznesu. Studia Executive MBA są przeznaczone dla menedżerów wyższego szczebla, którym zależy na pogłębieniu wiedzy, wymianie doświadczeń i na przyspieszeniu dalszej kariery. Dlatego o pozycji kursów EMBA w rankingu „Financial Times" decydują głównie (w ponad 50%) dokonania absolwentów, ich pensje trzy lata po ukończeniu EMBA, zmiana uposażenia po studiach, osiągnięte cele zawodowe, awanse, wyższe stanowiska i praca w międzynarodowym otoczeniu. Poza nimi liczą się takie czynniki jak: zróżnicowanie, udział kobiet i cudzoziemców wśród wykładowców, studentów oraz władz (około 25% ogólnej oceny), a także poziom naukowy uczelni: liczba publikacji, wykładowcy z doktoratami i ich doświadczenie w czołowych szkołach biznesu (20%).

Łącznie w zestawieniu Executive MBA zamieszczonym w „Financial Times" znalazło się ponad 50 amerykańskich i kanadyjskich uniwersytetów (pojedynczo i w konsorcjach), co świadczy o wciąż kluczowej roli teorii i praktyki menedżerskiej z Ameryki Północnej. Warto zauważyć, że coraz liczniej reprezentowanym rejonem - także w ścisłej czołówce - jest Azja, w tym prawie 20 szkół biznesowych z Chin, 7 z Singapuru, szkoły z Korei Południowej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Omanu, Bahrajnu. W zespołach z nimi pojawiają się często najlepsze europejskie szkoły biznesu z Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii i Szwajcarii.

Pełny ranking Executive MBA „FT" znajduje się pod adresem:
http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/emba-ranking-2013


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl