Ranking Executive MBA - Financial Time 2014

Ranking Executive MBA - Financial Time 2014
20. października 2014 roku dziennik Financial Times opublikował coroczny ranking studiów Executive MBA. Wśród 100 sklasyfikowanych programów znalazły się dwa programy, na których można studiować w Polsce - program Akademii Leona Koźmińskiego oraz WSB z Poznania przy współpracy z Aalto School of Business.
 
Dziennik Financial Times od 14 lat publikuje rankingi studiów Executive MBA, w których klasyfikuje 100 najlepszych programów z całego świata. Do rankingu może być zakwalifikowany tylko program, który spełni wymagające kryteria. Te kryteria to m.in. akredytacja AACSB lub EQUIS oraz prowadzenie zajęć od 4 lat bez przerwy.

W tegorocznej edycji rankingu czołówka wygląda następująco:

  1. miejsce: Trium: HEC Paris / LSE / New York University: Stern (4. miejsce w 2013)
  2. miejsce: Kellogg / Hong Kong UST Business School (1. miejsce w 2013)
  3. miejsce: Tsinghua University / Insead (2. miejsce w 2013)

W tegorocznej edycji do analizy zakwalifikowano 134 programy z 32 krajów. Na 100 sklasyfikowanych programów najwięcej, bo aż 36, pochodzi z USA, kolebki studiów MBA. 34 programy to programy wywodzące się z uczelni europejskich. 11 programów to programy oferowane przez uczelnie z Chin. Należy zauważyć też, że 17 programów w zestawieniu jest oferowanych wspólnie przez kilka uczelni z różnych krajów świata. Wśród 100 najlepszych programów Executive MBA w tym roku znalazły się dwa programy Executive MBA, na których można studiować w Polsce. Po raz kolejny w rankingu znalazły się studia Executive MBA (EMBA) z Akademii Leona Koźmińskiego. Program zajął 45. miejsce (47. miejsce w 2013 roku). Drugim programem dostępnym w Polsce jest program Aalto University (Finlandia) organizowany w naszym kraju przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu - 83. miejsce (85. w 2013 roku).

Executive MBA to najbardziej wymagający i prestiżowy program kształcenia menedżerów, oferowany jedynie przez wybrane szkoły biznesu. Studia Executive MBA są to wszechstronne studia menedżerskie dla osób już pracujących na stanowiskach kierowniczych. Przeznaczone są dla menedżerów wyższego szczebla, którym zależy na pogłębieniu wiedzy, wymianie doświadczeń i na przyspieszeniu dalszej kariery. Program Executive MBA pozwala posiąść wiedzę z kilku kluczowych, dla prowadzenia firmy, dziedzin począwszy od zarządzania strategicznego, przez zarządzanie operacyjne, marketing, finanse, na negocjacjach kończąc. To co podkreślają wszyscy studenci i absolwenci, MBA uczy także jak zarządzać sobą, swoją rodziną i jak utrzymać równowagę między życiem osobistym a karierą zawodową. Dlatego o pozycji kursów EMBA w rankingu „Financial Times" decydują głównie (w ponad 50%) dokonania absolwentów, ich pensje trzy lata po ukończeniu EMBA, zmiana uposażenia po studiach, osiągnięte cele zawodowe, awanse, wyższe stanowiska i praca w międzynarodowym otoczeniu. Poza nimi liczą się takie czynniki jak: zróżnicowanie, udział kobiet i cudzoziemców wśród wykładowców, studentów oraz władz (około 25% ogólnej oceny), a także poziom naukowy uczelni: liczba publikacji, wykładowcy z doktoratami i ich doświadczenie w czołowych szkołach biznesu (20%).

Pełny ranking Executive MBA „FT" znajduje się pod adresem:
http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/executive-mba-ranking-2014


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl