Ranking European Business Schools 2011

5 grudnia 2011 „Financial Times" opublikował „European Business Schools Ranking 2011", który jest ostatnim z ośmiu rankingów edukacyjnych FT ogłaszanych co rocznie przez wydawnictwo.

Zwycięzca tegorocznego rankingu jest HEC Paris (niezmiennie od 3 lat z rzędu na pierwszym miejscu). Drugie miejsce zajmuje London Business School, a trzeci jest INSEAD

Wśród 75 najlepszych biznesowych uczelni Europy, są notowane dwie uczelnie z Polski. Akademią Leona Koźmińskiego - 60. miejsce (47. w 2010 i 42. w 2009) oraz Szkoła Główna Handlowa - 67. miejsce (po raz pierwszy w rankingu). Wśród szkół biznesu z Europy Środkowej i Wschodniej notowana jest jeszcze tylko jedna szkoła - University of Economics z Pragi - zakwalifikowana na 70. miejscu.

Ranking Europen Business Schools jest publikowany przez Financial Times od 8 lat z rzędu. Na wynik w tym rankingu składa się pozycja w pozostałych 4 rankingach FT (Global MBA, Executive MBA, Masters in Management, Executive Education) oraz pozostałe kryteria takie jak: zarobki absolwentów, wzrost ich płac w trzy lata po ukończeniu studiów, udział kobiet wśród kadry, procent zagranicznych wykładowców oraz procent kadry ze stopniem doktora.

więcej o na stronach Financial Times...

 


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl