Przybyły nowe plutony dywizji KOŹMIŃSKIEGO

230 absolwentów programów MBA w warszawskiej Akademii Leona Koźmińskiego odebrało w sobotę, 4 lipca 2009 roku dyplomy. Do tej pory uczelnia wykształciła ponad 2,7 tys. menedżerów na tych studiach. Dyplomy odebrali absolwenci studiów European MBA, Executive MBA oraz Koźmiński MBA dla inżynierów, dla kadry medycznej, dla finansistów, dla kadry IT i dla kadry HR.

230 absolwentów programów MBA w warszawskiej Akademii Leona Koźmińskiego odebrało w sobotę, 4 lipca 2009 roku dyplomy. Do tej pory uczelnia wykształciła ponad 2,7 tys. menedżerów na tych studiach.

- Kiedy w 1989 roku zaczynaliśmy pierwszy kurs MBA z 32 uczestnikami, w wynajętych pomieszczeniach w Zakładach Kasprzaka (pierwszy program w tej części świata, po upadku komunizmu) wiedzieliśmy, że zaczyna się coś bardzo ważnego, ale nie spodziewaliśmy się, że będzie aż tylu absolwentów, prawie w sile dywizji, którzy stanowić będą nowoczesny management, tak potrzebny polskiej gospodarce - mówił podczas uroczystości rektor ALK, prof. Andrzej K. Koźmiński.

Dyplomy odebrali absolwenci studiów European MBA, Executive MBA oraz Koźmiński MBA dla inżynierów, dla kadry medycznej, dla finansistów, dla kadry IT i dla kadry HR. Rektor Koźmiński dał im cztery rady, co powinni robić, by znaleźć się na najwyższych stanowiskach kadry zarządzającej: - Po pierwsze powinniście starać się być maksymalnie kreatywni - mówił rektor - słuchajcie muzyki, piszcie wiersze, chodźcie do teatru; bo księgowy, który czyta tylko książki ze swojej dziedziny, pozostanie do końca życia księgowym. Po drugie - jeśli chcecie wygrać, musicie od czasu do czasu ryzykować. Trzeba umieć się postawić, nawet trzasnąć pięścią w stół, lub odejść - po prostu mieć charakter. Po trzecie trzeba umieć przewidywać złe scenariusze, by nawet porażkę przekuć w sukces. A po czwarte - pamiętajcie: Honesty is the best policy" (uczciwość popłaca).

Absolwenci wysłuchali też wykładu dr. Macieja Błaszaka z UAM "Dlaczego jesteśmy po dwóch latach młodsi?", z którego jasno wynikało, ze dwuletni trening mózgu, jakiemu byli poddawani podejmując te studia, przyczynił się do uaktywnienia ich komórek mózgowych. A taka stymulacja powoduje, ze mózg nie starzeje się tak szybko.
Autorzy najlepszych prac dyplomowych otrzymali wyróżnienia, a całą uroczystość uświetnił występ uczelnianego chóru KameLeon.

Graduacja ALK 2009 Graduacja ALK 2009
Graduacja ALK 2009 Graduacja ALK 2009
Graduacja ALK 2009  

 


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl