Przedłużenie EPAS dla Executive MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

European Foundation for Management Development przyznało akredytacje European Programme Accreditation System (EPAS) dla najlepszych programów edukacyjnych, realizowanych w europejskich szkołach biznesu. Po raz kolejny akredytację otrzymał program Executive MBA prowadzony na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

European Programme Accreditation System (EPAS)  to jedna z dwóch najwyżej cenionych akredytacji przyznawanych konkretnym programom, a nie instytucjom. Celem akredytacji EPAS jest wyłonienie czołowych programów MBA w Europie i dostarczenie w ten sposób przedsiębiorstwom i studentom obiektywnej informacji o programach spełniających najwyższe kryteria jakości. Obecnie akredytacja EPAS jest jedynym międzynarodowym systemem akredytacji, obejmującym możliwość oceny poszczególnych programów studiów od I do III stopnia (w tym programy MBA) w dziedzinie zarządzania i biznesu.

Przedłużenie akredytacji EPAS dla programu Executive MBA to dowód na to, jak wysokiej jakości ofertę Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu kieruje do menedżerów i kadry zarządzającej. Jest to dla nas szczególne wyróżnienie również ze względu na fakt, że oprócz nas tylko jeden program w Polsce posiada tę akredytację ­ ­– mówi dr Łukasz Małys dyrektor programu Executive MBA na UEP. Niewątpliwie ponowne przyznanie akredytacja EPAS motywuje nas do tego, by nieustannie podnosić standardy kształcenia i dostosowywać je do zmieniających się potrzeb menedżerów i przedsiębiorstw – dodaje dr Małys.

Program Executive MBA na nowy rok akademicki 2015/2016 został zmodyfikowany pod kątem wymagań liderów nastawionych na działalność międzynarodową oraz utrzymanie konkurencyjności przedsiębiorstw w przyszłości. Od października 2015 r. część zajęć realizowana będzie m.in. według modułu na licencji Harvard Business School, poruszającego problematykę wpływu konkurencyjności regionów na działalność przedsiębiorstw w nim zlokalizowanych. Ponadto do programu wprowadzone zostaną moduły związane z tematyką przywództwa – treści modułów, prowadzonych przez praktyków oraz trenerów biznesu, dostosowane zostały do potrzeb menedżerów średniego i wysokiego szczebla.

Lista programów, które ponownie otrzymały akredytację EPAS:

https://www.efmd.org/blog/view/858-eight-programmes-reaccredited-by-epas

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl