PricewaterhouseCoopers partnerem strategicznym WIEMBA

PricewaterhouseCoopers (PwC) został partnerem strategicznym Warsaw Illinois Executive MBA (WIEMBA) w roku akademickim 2010/2011.

W ramach współpracy PwC udzieli merytorycznego wsparcia poprzez prowadzenie zajęć dla słuchaczy studiów oraz udział w ocenie końcowych projektów przygotowywanych przez uczestników. Dodatkowo dla autorów najlepszego projektu ufunduje nagrodę w wysokości 10 000 dolarów (USD).

Nasze zaangażowanie w program MBA jest dla nas ważne z kilku względów. Po pierwsze mamy możliwość zaprezentowania branży konsultingu, dzięki czemu uczestnicy poznają jak wygląda praca firmy doradczej i co na tej współpracy z punktu widzenia klienta można zyskać. Po drugie bardzo istotny jest aspekt edukacyjny. Poprzez współpracę dostarczamy słuchaczom unikatowej wiedzy i informujemy ich o najnowszych trendach w obszarach, w których na co dzień doradzamy naszym klientom. Oferując kompleksowe rozwiązania naszym klientom, jesteśmy w stanie przekazać także kompleksowy, łączący różne dziedziny biznesu know-how co z pewnością przyczynia się do poszerzania oraz utrwalenia wiedzy studentów MBA - mówi Roman Lubaczewski, partner działu doradztwa biznesowego z PwC.

Na aspekt edukacyjny zwraca również uwagę profesor Krzystof Obłój, Dyrektor programu Executive MBA - Projekt współpracy pomiędzy WIEMBA, a PwC ma dwa podstawowe cele. Pierwszym jest integracja zdobytej w trakcie studiów wiedzy oraz wykorzystanie w praktyce metod i technik z różnych dyscyplin - od finansów, zarządzania procesami i ludźmi, projektowania struktur, aż po budowę strategii. Istotą nawiązanej z PwC współpracy jest unikatowa koncepcja, aby słuchacze przed rozpoczęciem projektu zapoznali się z typowym warsztatem firmy doradczej i aby finalna ocena projektu łączyła merytoryczną i praktyczną wartość projektu.

Studia Warsaw Illinois Executive MBA co roku kończy grupa około czterdziestu absolwentów. Są to menadżerowie, dyrektorzy i prezesi kluczowych polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw. Na uroczystej gali, w obecności Rektora oraz Jego Ekscelencji Ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce otrzymują oni dyplomy „Master of Business Administration", a następnie nagrody za najlepszy projekt doradczy fundowane przez PricewaterhouseCoopers, a także za najlepszą pracę ze strategii fundowaną przez ABB i za najlepszą pracę w dziedzinie marketingu fundowaną przez DDB Warszawa. Zwieńczeniem ceremonii jest koktajl obywający się w Złotej Sali Pałacu Kazimierzowskiego.

Współpraca naszego Warsaw -Illinois Executive MBA z firmami nie polega tylko na prowadzeniu studiów MBA - od ponad 10 lat udaje nam się zaangażować wiodące w swoich branżach firmy do współpracy merytorycznej. Dlatego jesteśmy tym bardziej zadowoleni, że po ponad 10 latach współpracy z firmą Capgemini udało nam się zaprosić do współpracy firmę - mówi dr Tomasz Ludwicki, Koordynator Programu Warsaw-Illinois Executive MBA.
PricewaterhouseCoopers, która od bieżącego roku staje się partnerem strategicznym Programu oraz zajęć - projektu doradczego i sponsorem nagrody w wysokości $ 10 000 dla najlepszej pracy.
Można powiedzieć, że jest to kwintesencja idei naszych studiów: merytorycznej współpracy między wykładowcami, wiodącymi doradcami oraz uczestnikami zajęć, budowy sieci kontaktów między firmami i ich pracownikami oraz, co również istotne, radości studiowania i wygrywania - dodaje Ludwicki. 
Werdykt jury przyznający nagrodę jest ogłaszany podczas uroczystości wręczania dyplomów, w Pałacu Kazimierzowskim w obecności Rektora UW i zaproszonych gości, a to kto zwycięży jest tajemnicą dla zainteresowanych. Aktualnie oprócz nagrody za najlepszy projekt doradczy fundowanej przez PricewaterhouseCoopers, a poprzednio przez ponad 10 lat przez Capgemini, fundowane są nagrody ABB za najlepszą pracę ze strategii w wysokości $ 2000 oraz Corporate Profiles DDB za najlepszą pracę z marketingu.  

źródło: PricewaterhouseCoopers, Warsaw Illinois Executive MBA

 


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl