MBA Politechniki Gdańskiej z międzynarodową akredytacją AMBA!

MBA Politechniki Gdańskiej z międzynarodową akredytacją AMBA!

Który z absolwentów czy studentów studiów MBA - z dowolnego kraju na świecie -  nie wie, co to  jest AMBA? Prawdopodobnie żaden - wiedzą wszyscy, ponieważ wielu chciałoby takowe studia skończyć, niewielu się to uda… Ukończenie studiów z taką akredytacją stawia i te studia i tych absolwentów o parę stopni wyżej od tych, którzy jej nie mają, ponieważ AMBA swoim certyfikatem daje gwarancję wysokiej jakości tych studiów.

Association of Masters In Business Administration -  międzynarodowa organizacja istniejąca od 1967 roku z siedzibą w Londynie , przyznała już swoje akredytacje 200 szkołom w 70 krajach. W Polsce posiada ją tylko kilka uczelni – MBA realizowane na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej dołączyło do tej prestiżowej grupy i co ważne – jest najmłodsze jej członkiem: akredytacja AMBA przyznawana jest  uczelni, która musi mieć co najmniej 3 roczniki absolwentów, a nasze studia funkcjonują zaledwie od ośmiu  lat…. MBA Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG są też  jedynymi studiami z taką akredytacją na Wybrzeżu.

Studia MBA starające się o taką akredytację muszą spełnić szereg warunków: formalnych - jak wspomniana  ilość roczników absolwentów, odpowiednia  liczebność grup, doświadczenie zawodowe studentów liczone w latach, infrastruktura uczelni - jak i tych  niepoliczalnych, ale ważnych: jakość i poziom zajęć, stopień umiędzynarodowienia, czy ciekawa droga zawodowa absolwentów.   Akredytacja nie jest przyznawana dożywotnio – stowarzyszenie monitoruje wszystkie swoje studia i wymaga poddania się ponownej weryfikacji.   Akredytacja umożliwia  udział w międzynarodowych rankingach studiów, a to  przyczynia się do ich większego umiędzynarodowienia: programów, kadry wykładowców, studentów, ale też i wydziału.

Komisja z AMBA szczególnie doceniła w studiach MBA Wydziału Zarządzania i Ekonomii unikatowość programów  - wszystkie programy są autorskimi programami, co jest nieczęste, międzynarodową kadrę wykładowców, formułę zajęć – połączenie wiedzy z analizą case study i zajęciami praktycznymi, profesjonalny proces rekrutacji i niezwykłe zaangażowanie władz wydziału i kierownictwa studiów w ich realizację.  Za atut uznano  ścisłe relacje studiów ze sferą biznesu, przedsiębiorcami. Sukces studiów MBA to sukces wydziału, ale też i kolejny powód do dumy dla Politechniki Gdańskiej.

Uroczyste wręczenie dyplomu potwierdzającego akredytację odbędzie się w Wenecji w marcu 2016 r.

O programie MBA Politechniki Gdańskiej, przy Wydziale Zarządzania i Ekonomii można dowiedzieć się więcej na:  zie.pg.edu.pl/mba

#amba, #mbapolitechnikigdanskiej, #akredytacjamba, #studiamba


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl