European Business school rankings 2010

6 grudnia 2010 Financial Times opublikował wyniki rankingu European Business school rankings 2010, czyli zestawienia najlepszych szkół biznesu w Europie. W gronie 75 szkół biznesu 2010 znalazły się dwie polskie uczelnie.

Czołówkę rankingu otwierają najlepsze uczelnie biznesowe, które znajdują się w czołówce globanych rankingu Financial Times. Pierwsze miejsce przypadło HEC Paris, drugie London Busienss School a trzecie Insead. Dwie polskie uczelnie, które znalazły się w tegorocznym rankingu to Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie (39. miejsce) oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (67. miejsce). Wartym zauważenia jest fakt, że ALK awansowała w porównaniu do ubiegłego roku o 3 miejsca w rankingu.

Zestawienie 75 szkół biznesu redakcja „FT" przygotowuje na podstawie ocen uczelni w czterech szczegółowych rankingach: Global MBA, Executive Education, Masters in Management oraz EMBA. Polskie uczelnie nie były klasyfikowane we wszystkich czterech zestawieniach. ALK startowała w tym roku w rankingu Masters in Management i EMBA a SGH tylko w rankingu Masters in Management.

Pełne wyniki badania dostępne są na stronie:
rankings.ft.com/businessschoolrankings/european-business-school-rankings-2010


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl