XII Kongres MBA w Krakowie za nami!

XII Kongres MBA w Krakowie za nami!

W dniach 13-15 maja 2016 roku w Krakowie odbył się XII Kongres MBA. W Kongresie uczestniczyło ponad 150 osób menedżerów z Polski i świata, przedstawicieli kadry naukowej, studentów, absolwentów i dyrektorów programów Master of Business Administration.

Tematem przewodnim tegorocznego spotkania były „Teoria ograniczeń w świecie bez ograniczeń. Strategie, koncepcje, case study”. W pierwszej połowie pierwszego dnia Kongresu uczestnicy mieli możliwość brania udziału w „wizytach studyjnych - study tours” - odwiedzinach  firm zlokalizowanych w okolicach Krakowa. Wizyty studyjne dały możliwość uzyskania wglądu w tok procesów oraz tajniki sukcesu dynamicznie rozwijających się firm w regionie. W drugiej części pierwszego dnia odbyły się wykłady. Wykład inauguracyjny pt. „The Test of True Leadership” poprowadził Pan John P. Lynch, który przedstawił historię prowadzenia firmy Lynka. Następnie uczestnicy mogli wysłuchać dwóch wykładów poprowadzonych przez prof. dr hab. Małgorzatę Zaleską – Prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz prof. Thomasa Baakena z Munster University. Pierwszy panel pt. „Podejście procesowe i teoria ograniczeń w zarządzaniu w sektorze publicznym i prywatnym” poprowadzili goście z firmy Public Consulting Group wraz z przedstawicielami Społecznej Akademii Nauk, Akademii Leona Koźmińskiego, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK.

Wydarzeniem zamykającym pierwszy dzień Kongresu była uroczysta Gala Dinner połączona z aukcją charytatywną w krakowskim hotelu Holiday Inn.

Drugi dzień Kongresu w całości był przeznaczony na panele dyskusyjne prowadzone przez przedstawicieli uczelni i niezależnych organizacji oferujących studia MBA w Polsce. Tematyka paneli była skoncentrowana wokół tematu przewodniego tegorocznego Kongresu. Panele prowadzili przedstawiciele następujących uczelni: Akademia Leona Koźmińskiego, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Szczeciński, Społeczna Akademia Nauk – Clark University, Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów, Krakowska Szkoła Biznesu UEK.

Wydarzeniem zamykającym II dzień Kongresu MBA był Wieczór MBA, który odbył się w Browarze Lubicz. Zwieńczeniem tegorocznego Kongresu, podobnie, jak w poprzednich latach, był piknik organizowany na terenie Royal Kraków Golf & Country Club w Ochmanowie, k/ Krakowa. Jedną z głównych atrakcji był doroczny, IX Turniej KSB UEK Golf Cup 2016.

Jak każda z edycji Międzynarodowego Kongresu MBA również i ta przebiegała w duchu współpracy, wymiany doświadczeń oraz poszerzania wiedzy czy horyzontów. W takim też klimacie pozostawiła uczestników spotkania oczekujących na kolejną edycję Kongresu, która już za rok. 


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl