Studenci MBA z praktycznymi rozwiązaniami dla firm

28 lutego 2013 w Polish Open University odbyła się konferencja „Kryzys, a współczesne trendy w zarządzaniu". Podczas konferencji zaprezentowane zostały najlepsze prace dyplomowe studentów MBA z propozycjami strategicznych rozwiązań dla firm na czas kryzysu.
Podczas konferencji autorzy najwyżej ocenionych prac dyplomowych na studiach MBA zaprezentowali swoje osiągnięcia. W swoich dysertacjach studenci przedstawili konkretne rozwiązania i propozycje wdrożeń wraz z oceną ich skutków dla praktyki biznesowej w kontekście kryzysu. Prace zostały podzielone na 3 bloki tematyczne. Po każdym z nich odbyła się dyskusja, a absolwenci prezentujący prace odpowiadali na pytania ekspertów i publiczności dotyczące omawianych zagadnień.

W pierwszej części dyskutowano nad rolą CSR w budowaniu przewagi konkurencyjnej na rynku oraz tym, jak mierzyć działania CSR, by udowodnić ich skuteczność. Zagadnienia CSR omawiane były na przykładzie firm z branży nowych technologii oraz branży farmaceutycznej.

Konferencja POU MBA Konferencja POU MBA

W drugiej części zaprezentowane zostały prace dotyczące przywództwa oraz problemów zarządzania ludźmi w przedsiębiorstwie. W dyskusji podkreślano problem dotyczący programów zarządzania talentami oraz planowania ścieżek rozwoju tych, którzy zakwalifikowali się do takich programów i tych, którzy do takich programów nie zostali zakwalifikowani.

W trzeciej sesji tematycznej zaprezentowano prace dotyczące budowania relacji z klientem, a dyskusja po prezentacji prac skupiła się na sposobach na budowanie lojalności klientów indywidualnych i korporacyjnych i marketingu bliskich relacji w czasach nieustannie rosnących potrzeb klientów.

Dysertacje przygotowane zostały w ramach projektu „Podyplomowa Akademia MBA". Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu w POU realizowane są studia Executive MBA.

Patronem medialnym konferencji jest MBA portal.

Więcej informacji pod adresem: www.pou.pl/mba 
Więcej zdjęć na facebook.com/mbaportal


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl