Sesja Informacyjna dla Specjalistów HR w IBD Business School

Sesja Informacyjna dla Specjalistów HR w IBD Business School

IBD Business School zorganizowała spotkanie informacyjne dotyczące nowych studiów Executive MBA. Spotkanie odbyło się 2. kwietnia 2015 roku. Celem spotkania była prezentacja programu, wykładowców oraz głównych cech programu MBA.

Prelegentami na spotkaniu byli: pani dr Anna Bugalska, Dyrektor Działu Doradztwa i Badań Organizacyjnych, pan Włodzimierz Buśkiewicz, Prezes Zarządu IBD Business School, pan dr Jan Nowak, Dyrektor Programów MBA oraz pan Paweł Wałuszko, Admissions and Recruitment Manager.

Na spotkaniu akcentowano głównie potrzebę rozwoju wiedzy i umiejętności menedżerskich w organizacjach. Wyjaśniano m.in. co to jest Executive MBA, czym różni się od tradycyjnego MBA oraz jakie przynosi korzyści.

IDB Business School jako niezależna szkoła biznesu stara się wprowadzać nowoczesne formy kształcenia skupione na praktycznej edukacji (np. praca na case’ach), wykorzystaniu międzynarodowych kontekstów w czasie zajęć, większej roli networking’u oraz aspektu odpowiedzialności za rozwój przeniesionej na uczestników.

Dobrą praktyką programów Executive MBA (którą IBD Business School także wprowadza w życie) jest takie dobieranie uczestników studiów (już z założenia o wyższym statusie zawodowym), aby mogli, dzięki swoim doświadczeniom, czerpać wiedzę od siebie nawzajem.

Przewagami autorskiego programu Executive MBA, które IDB Business School podkreślała, jest długoletnia tradycja w budowaniu programów rozwoju kadr zarządzających, brytyjski partner oraz brytyjskie standardy jakości. Program jest w 100% realizowane są w języku angielskim. Zajęcia prowadzone są przez międzynarodową kadrę nauczającą. Elastyczny i innowacyjny przebieg studiów oparty jest o system modułowy (12 modułów skoncentrowanych w 7. zjazdach, a także połączenie zajęć dydaktycznych i pracy własnej wspartej e-learningiem).

Po zakończeniu prezentacji obyła się sesja pytań i odpowiedzi.

MBA Portal objął patronat medialny nad spotkaniem. 


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl