Konferencja dziekanów EFMD w 2019 roku

Konferencja dziekanów EFMD w 2019 roku

Tegoroczna konferencja dziekanów i dyrektorów generalnych EFMD zgromadziła ponad 300 dyrektorów szkół biznesu z 53 krajów. Tematem konferencji były innowacyjne sposoby, w jakie szkoły biznesu i zarządzania odpowiadają na szybko zmieniające się otoczenie gospodarcze, coraz bardziej powiązane z wyzwaniami demograficznymi, społecznymi i środowiskowymi.

Było to przełomowe wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy w swojej 46-letniej historii, Konferencja odbyła się poza Europą, w kampusie CEIBS w Szanghaju - symbolicznym miejscu, które świadczy o sile międzynarodowej współpracy i projektów, wartości mocno osadzonych w idei EFMD.

Wybór organizatora konferencji CEIBS nie był przypadkowy, uczelnia powstała 25 lat temu jako joint venture rządu chińskiego oraz Unii Europejskiej. CEIBS odegrał istotna rolę w torowaniu drogi dla edukacji zarządzania jakością w szerszym regionie Azji, który liczy obecnie 160 członków EFMD, z czego 38 jest akredytowanych przez EQUIS.

Chiny są drugą światową gospodarką i największym rynkiem konsumenckim na świecie, a także kolebką najbardziej dochodowych firm o wysokim potencjale i wysokim potencjale wzrostu, które szybko ekspandują na rynki zagraniczne.

Sesje dyskusyjne konferencji obejmowały dyskusje dotyczące takich kwestii, jak różnorodność, talent, sojusze, rozwój zawodowy liderów szkół biznesu; wraz ze spojrzeniem na szerszy temat innowacji, w szczególności w takich dziedzinach, jak nauczanie online, odpowiednia edukacja biznesowa,

Konferencja w 2019 roku była sponsorowana przez strategicznego partnera EFMD - Graduate Management Admission Council (GMAC).

Kolejna konferencja dziekanów i dyrektorów generalnych EFMD odbędzie się w marcu 2020 roku we Włoszech.

Reakcje na żywo z konferencji są dostępne w Twitterze EMFD.

Źródło: EFMD


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl