Uczelnia z Polski wśród najlepszych uczelni kształcących finansistów

Uczelnia z Polski wśród najlepszych uczelni kształcących finansistów

Dziennik Financial Times opublikował kolejną (10-tą) edycję rankingu najlepszych studiów magisterskich w zakresie finansów. Tegoroczne zestawienie, podobnie jak poprzednią edycję z 2018 roku, wygrały uczelnie z Francji, które zajęły całe podium: pierwsza – HEC Paris, druga – ESCP Europe, trzecia – Skema Business School. ALK z Warszawy jako jedyna uczelnia z Polski i z Europy Środkowej, zajęła 20. miejsce.

Autorzy raportu „FT” o edukacji finansowej na świecie zwracają uwagę, że świat podlega w ostatnich czasach bardzo dużym zmianom, a ranking jest oparty na danych pochodzących od absolwentów, którzy ukończyli studia w 2017 roku. Ranking bierze bowiem pod uwagę rozwój kariery zawodowej, a co za tym idzie wzrost wynagrodzeń w okresie 3 lat od ukończenia studiów.  Europa kontynentalna to bastion studiów magisterskich z finansów. W pierwszej 10-tce jest 9 uczelni z Europy. Należy jednak zauważyć, że wśród nich są dwie uczelnie międzynarodowe, w tym jedna, która współpracuje ściśle z uczelnią z Chin. Najbardziej rozwijającym się obszarem geograficznym w zakresie kształcenia finansistów jest bowiem Azja. W wielu europejskich uczelniach około 25% studiujących finanse stanowią Azjaci. Po ukończeniu studiów wracają do swoich krajów, bo tam czeka na nich dobra praca, w której dodatkowym atutem jest międzynarodowe doświadczenie zdobyte podczas lat nauki zagranicą. Z drugiej strony uczelnie z Azji bardzo dynamicznie się rozwijają, czego dowody można znaleźć w awansach o kilkanaście pozycji pomiędzy edycjami rankingu. Duży popyt na wiedzę finansową w państwach azjatyckich zachęca także tamtejsze uczelnie do walki o najlepszych studentów z regionu. Do rankingu „FT” najlepszych studiów z finansów trafiło już pięć uczelni z Chin i jedna z Singapuru.

Wyniki rankingu

Tegoroczną edycję rankingu, podobnie jak poprzednią z 2018 roku oraz wcześniejsze edycje, wgrała HEC Paris z Francji, drugie miejsce zajęła ESCP Business School (2. w 2018 r.), a trzecie Skema Business School (4. w 2018 r.). W rankingu dominują uczelnie z Europy – jest ich 44 na 56 sklasyfikowanych w rankingu. Wśród nich znalazła się jedna uczelnia z Polski – Akademia Leona Koźmińskiego z Warszawy, która zajęła 20. Miejsce (17. w 2018 r.).

Studia dla doświadczonych finansistów

Ranking Master in Finance składa się de facto z dwóch części. Pierwszej analizującej studia dla niedoświadczonych adeptów finansów, a druga analizująca studia dla osób z doświadczeniem zawodowym. Ta część rankingu jest dużo mniejsza niż ranking dla osób bez doświadczenia, bo składa się z tych z 3 uczelni: London Business School, University of Cambridge: Judge oraz Singapore Management University. Pozycje uczelni w tegorocznym zestawieniu nie różnią się do wyników w ostatniej edycji z 2018 roku.

Pełne wyniki rankingu można zobaczyć tutaj: http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/masters-in-finance-pre-experience-2020

Źródło: ft.com


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl