Top MBA European Ranking 2013

Top MBA European Ranking 2013, organizowany przez portal topmba.com, został niedawno opublikowany. W tegorocznej edycji rankingu program Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej zajął 20. miejsce.

Pierwsze miejsce w rankingu zajął program INSEAD, drugie - London School of Economics, natomiast trzecie - IMD Business School. Program Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej zajął 20. miejsce, jako jedyny program z Polski i jeden z 3 programów z Europy Środkowo-Wschodniej. W zestawieniu zostało sklasyfikowanych 65 programów z Europy.

Europejska edycja Top MBA to ogólnoświatowe badanie przeprowadzane na próbie 25000 firm, z których 3300 aktywnie rekrutuje pracowników spośród absolwentów MBA. Badanie opiera się na analizie trendów w rekrutacji MBA i rozpoznawalności programu na rynkach międzynarodowych. Brane są pod uwagę tylko te programy MBA, których absolwenci znajdują zatrudnienie za granicą. Dodatkowo, aby znaleźć się w tegorocznym zestawieniu, program MBA powinien posiadać oddane głosy w poprzedniej edycji. Dodatkowo uwzględniana jest też ilość głosów oddanych przez pracodawców na dany program.

Wyniki rankingu potwierdzają, że europejskie szkoły biznesu są nadal w czołówce najbardziej innowacyjnych instytucji w edukacji biznesowej. Swoim potencjałem przyciągają najlepsze światowe talenty, które z kolei zachęcają globalnych pracodawców do współpracy z uczelniami. Pomimo zawirowań gospodarczych w regionie, w ostatnich latach europejskie szkoły biznesu miały rekordowe statystyki dotyczące zatrudnienia swoich absolwentów. Świadczy to o ich docenieniu nie tylko przez lokalnych pracodawców, ale także pracodawców z całej Azji, obu Ameryk i Bliskiego Wschodu.

zobacz pełne wyniki...


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl