Ranking Szkół Biznesu QS 2013

Z końcem listopada został opublikowany ranking szkół biznesu przygotowany przez firmę QS (TopMBA.com). W tegorocznym zestawieniu zostało sklasyfikowanych 200 uczelni biznesowych ze świata. Wśród nich znalazła się jedna uczelnia z Polski - Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej (18. miejsce w Regionie).
 
Ranking QS jest prowadzony od 1990 roku i co roku bada opinie czołowych międzynarodowych pracodawców (firm), które zatrudniają absolwentów programów MBA. Wyniki tych badań są prezentowane w kilku zestawieniach i rankingach wśród których najważniejszy jest ranking szkół biznesu. Ranking skupia się wyłącznie na analizie opinii pracodawców. Logika, która stoi za taką analizą, jest podyktowana faktem, że to tak naprawdę pracodawcy najlepiej oceniają absolwentów MBA - oferując im pracę lub nie, a także praktycznie sprawdzając zdobyte umiejętności.

Uczelnie w rankingu są podzielone na 4 kategorie: światowa elita, światowe uczelnie rozwijające się, regionalna elita, regionalne uczelnie rozwijające się. Podstawą do zakwalifikowania uczelni do danej grupy są oceny pracodawców. Następnie grupy są dzielone na regiony geograficzne. Dzięki temu zainteresowane osoby mogą łatwiej wyszukać najlepsze szkoły w swoim regionie.

W regionie Europy najlepszą uczelnią został francuski INSEAD (1. w 2012), drugie miejsce zajęła London School of Economics (2. w 2012), trzecie hiszpańska IE Business School (4. w 2012). Jedyna sklasyfikowana w tym zestawieniu polska szkoła biznesu - Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej zajęła 18. miejsce (20. w 2012).

Pełne wyniki rankingu można pobrać ze strony: topmba.com/global200

 

Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl