Ranking studiów w zakresie finansów i rachunkowości FT 2017

Ranking studiów w zakresie finansów i rachunkowości FT 2017

Dziennik Financial Times opublikował niedawno wyniki corocznego rankingu studiów magisterskich z zakresu finansów i rachunkowości (Masters in Finance Pre-experience 2017). Wśród 60 najlepszych studiów na 15. miejscu znalazły się studia z Polski organizowane przez Akademię Leona Koźmińskiego.

Global Masters in Finance 2017 to siódma edycja rankingu najlepszych studiów magisterskich z zakresu finansów przygotowana przez tygodnik Financial Times. Powstaje on na podstawie ankiet wysyłanych przez redakcję dziennika bezpośrednio do absolwentów uczelni biznesowych. Celem ankiet jest opisanie awansu zawodowego trzy lata po ukończeniu studiów. Oceniani są też wykładowcy pod kątem umiędzynarodowienia, udziału kobiet w kadrze dydaktycznej i osób z doktoratami. Szczególnie uwagę przykuwa zestawienie najlepszych uczelni pod kątem zatrudnienia absolwentów już trzy miesiące po zakończeniu nauki. Ta część rankingu pokazuje gdzie na świecie i na których absolwentów jest największy popyt.

Wyniki rankingu

Tegoroczną tabelę wyników najlepszych na świecie studiów magisterskich z dziedziny finansów otwierają cztery uczelnie francuskie: EDHEC Business School, HEC Paris, ESSEC Business School i ESCP Europe. Piąte miejsce zajmuje słynna amerykańska MIT. Kolejne uczelnie w rankingu to europejska czołówka akademicka: włoski Uniwersytet Bocconi, hiszpańska IE, brytyjski Warwick University i szwajcarski Uniwersytet St. Gallen. Akademię Leona Koźmińskiego (Kozminski University) wyprzedza chiński uniwersytet z Szanghaju Jiao Tong (14. miejsce), a tuż za nią plasuje się szwedzka Stockholm School of Economics.

Akademia Leona Koźmińskiego to jedyna uczelnia z Polski i naszej części Europy, której studia w zakresie finansów są tak wysoko cenione na świecie.

Pierwsza 5-tka rankingu wygląda następująco:

1. Edhec Business School (Francja) (4. w 2016)

2. HEC Paris (Francja) (1. w 2016)

3. Essec Business School (Francja / Singapur) (7. w 2016)    

4. ESCP Europe (Francja / Wielka Brytania / Niemcy / Hiszpania / Włochy) (2. w 2015)      

5. MIT: Sloan (USA) (5. w 2016)

15. Akademia Leona Koźmińskiego (Polska) (18. W 2016)

Link do rankingu:

http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/masters-in-finance-pre-experience-2017

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl