Ranking studiów MBA 2013 - The Economist

Tygodnik „The Economist" opublikował ranking najlepszych studiów MBA (Master of Business Administration) na świecie. W zestawieniu przeważają amerykańskie programy MBA, one zajęły też 4 pierwsze miejsca.

Pierwsze miejsce w rankingu najlepszych studiów MBA The Economist zajął program prowadzony przez Booth School of Business University of Chicago (1. miejsce w 2012 r.) (spotkanie informacyjne Booth School of Business już 30.10.2013 r. w Warszawie). Na drugim miejscu uplasował się program MBA Tuck School of Business w Dartmouth (2. miejsce w 2012 r.). Trzecie miejsce zajął program Haas School of Business w Berkley (6. Miejsce w 2012 r). Na piątym miejscu znalazł się, pierwszy program MBA z poza USA, IESE Business School, stanowiąca część Uniwersytetu Nawarry. Poza programem z Hiszpanii w czołowej dziesiątce znalazł się jeszcze jeden program z poza USA - francuski program organizowany przez HEC Paris.

W zestawieniu zaprezentowano 100 programów MBA. W pierwszej 25-ce znalazło się tylko 7 programów z poza USA. W rankingu nie został sklasyfikowany żaden program z Polski.

Tegoroczne badanie było 11 edycją rankingu MBA tygodnika The Economist. W badaniu redakcja zadaje pytania studentów i absolwentom MBA dlaczego zdecydowali się podjąć te studia. Odpowiedzi są oceniane zgodnie z ich ważnością i grupowane są w cztery czynniki, które mają różną wagę:
- otwieranie możliwości awansu zawodowego (35 proc. oceny)
- rozwój osobisty (35 proc.)
- wzrost wynagrodzenia (20 proc.)
- możliwość nawiązania kontaktów (10 proc.)

Pełne wyniki rankingu są dostępne na stronach The Economist


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl