Ranking studiów magisterskich z finansów - Financial Times 2021

Ranking studiów magisterskich z finansów - Financial Times 2021

Francuskie szkoły biznesu dominują w rankingu FT magisterskich studiów o profilu finansowym. HEC Paris zajmuje czołową pozycję. Kolejne cztery uczelnie z Francji zajmują pierwszą piątkę tegorocznego zestawienia. W rankingu została sklasyfikowana jedna uczelnia z Polski.

Ranking studiów w dziedzinie finansów to w praktyce dwa zestawienia studiów oferowanych do grupy studentów, którzy dopiero zaczynają edukację magisterską w zakresie finansów i do tych, którzy mają już kilkuletnie doświadczenie w tym zawodzie.

Według najnowszego rankingu Financial Times francuskie szkoły biznesu są najlepszymi miejscami do studiowania studiów magisterskich, gdy kandydat nie posiada wcześniejszego doświadczenia w dziedzinie finansów.

W tegorocznym zestawieniu tych uczelni zostało sklasyfikowanych łącznie 55 uczelni, z czego 9 stanowią uczelnie z Francji, a w tym 5 uczelni, które stanowią również czołową piątkę rankingu.

Wyniki HEC Paris i innych uczelni z Francji są w znacznym stopniu napędzane przez wysokie pensje wypłacane międzynarodowym absolwentom zatrudnionym przez globalnych rekruterów bankowych i inwestycyjnych. Siłę francuskich uczelni w zakresie finansów stanowi konkurencyjny i elitarny system edukacji we Francji oraz ich zauważalna siła w zakresie metod ilościowych.

Na szczególną uwagę zwraca wynik HEC Paris, która zajęła pierwsze miejsce w tym rankingu dziewięć razy w ciągu ostatniej dekady, wyprzedzając inne wiodące francuskie szkoły biznesu w tym roku, w tym ESCP, Skema, Essec i Edhec, z których wszystkie należą do elitarnych grandes écoles we Francji.

Inna renomowana uczelnia, kształcąca w zakresie finansów - London Business School - utrzymuje swoją wiodącą pozycję pod względem oferty dostosowanej do tych, którzy już pracowali w tej dziedzinie przed studiami, wyprzedzając University of Cambridge: Judge, Amsterdam Business School i Singapore Management University: Lee Kong Chian.

Ranking FT jest mocno ważony, aby odzwierciedlić pensje absolwentów, a absolwenci HEC Paris zgłaszają średnie zasadnicze zarobki w wysokości 156 583 USD trzy lata po ukończeniu studiów. Szkoły są również oceniane pod kątem czynników, w tym różnorodności płci i ocen usług karier.

Europejskie uczelnie zdecydowanie dominują w tegorocznym rankingu, chociaż trzy chińskie szkoły biznesu — Tsinghua University School of Economics and Management, Shanghai Advanced Institute of Finance przy SJTU i Peking University Guanghua — wypadły również bardzo dobrze.

Studia w dziedzinie finansów nie są domeną amerykańskich uczelni. Te uczelnie to kolebka studiów MBA i najwyższa renoma czy splendor na świecie w tym zakresie. Pomimo tego 4 uczelnie z USA zostały sklasyfikowane w tegorocznej edycji rankingu Financial Times.

Wyniki rankingu

Tegoroczną edycję rankingu wśród uczelni kształcących osoby bez doświadczenia w dziedzinie finansów wygrała HEC Paris (1. w 2020), 2. miejsce zajęła ESCP Business School (2.  2020), 3. miejsce przypadło w udziale Skema Business School (3. w 2020). Wśród uczelni oferujących studia dla osób z doświadczeniem pierwsze miejsce zajęła London Business School (1. w 2020), drugie miejsce zajął University of Cambridge: Judge (2. w 2020) a trzecie miejsce zajął Amsterdam Business School (niesklasyfikowany w 2020 roku). Łączenie w rankingu studiów dla osób bez doświadczenia w dziedzinie finansów zostało sklasyfikowanych 55 uczelni. W zestawieniu dla osób z doświadczeniem w zakresie finansów znalazły się tylko 4 uczelnie.

Polski akcent w rankingu

Wśród uczelni sklasyfikowanych w tegorocznej edycji rankingu znalazła się jedna uczelnia z Polski. Akademia Leona Koźmińskiego (ALK) z Warszawy zajęła 21. miejsce wśród najlepszych uczelni kształcących osoby bez doświadczenia zawodowego w dziedzinie finansów. Wynik ten podkreśla pozycję uczelni na światowym rynku edukacji w tej dziedzinie. ALK jest klasyfikowana w rankingu Financial Times od kilku lat na podobnej pozycji.

Wszystkim uczelniom serdecznie gratulujemy wyników.

Pełne wyniki można zobaczyć tutaj:

https://rankings.ft.com/rankings/2864/masters-in-finance-pre-experience-2021

https://rankings.ft.com/rankings/2/masters-in-finance-post-experience-2021

Źródło: Financial Times


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl