Ranking QS Executive MBA 2021

Ranking QS Executive MBA 2021

Wydawnictwo QS zamieściło w ostatnich dniach wyniki rankingu programów Executive MBA 2021. W zestawieniu znalazły się 3 programy MBA prowadzone przez uczelnie z Polski. Tegoroczny ranking w skali globalnej wygrała HEC Paris (Francja), drugie miejsce zajął Wharton Business School University of Pennsylvania (USA) a trzecie IESE Business School (Hiszpania).

Ranking QS Executive MBA jest jednym z najbardziej wszechstronnych rankingów studiów MBA dostępnych na rynku. Łączy w sobie informacje zebrane od liderów w biznesie i zarządzaniu, sposób w jaki programy są postrzegane przez globalnych pracodawców, którzy rekrutują z najlepszych światowych programów EMBA oraz są dodatkowo wzmacniane wskaźnikami specyficznymi dla programu. W rankingu bierze udział ponad 200 szkół i programów. Dane do badania były zbierane w okresie od grudnia 2020 r. do lutego 2021 r. Łącznie sklasyfikowano 202 programów, z których 26 to łączone programy EMBA, czyli organizowane wspólnie przez 2 lub więcej uczelni.

Aby uczelnia/program mogła zostać zakwalifikowana, muszą zostać spełnione dwa warunki wstępne:

Program MBA prowadzony przez uczelnie powinien być ukończony przez minimum jedną edycję studiów.

Uczelnia/program musi posiadać jedną z akredytacji: AACSB, AMBA, EQUIS lub EFMD Accredited (dawniej EPAS).

Chociaż te warunki wstępne są niezbędne, to jednak trudno jest dokładnie określić, jakie studia należy zakwalifikować jako Executive MBA. Jedną z gwarancji programu EMBA, pomimo problemów z nazewnictwem lub opisem, jest rejestracja w Executive MBA Council.

Dane do badania zbierane są z dwóch badań QS: QS Global Employer Survey i QS Academic Survey. Odpowiedzi z tych badań obejmują łącznie pięć lat, a odpowiedzi z ostatnich lat mają większą wagę. Oprócz tych ankiet szkoły zostały poproszone o przesłanie danych dotyczących ich programów EMBA obejmujących różne tematy. Dane pochodzące z badanie QS Employer Survey i Academic Surveys stanowi odpowiednio 30 procent i 25 procent wagi rankingu.

Wyniki rankingu QS Executive MBA 2021

W tegorocznej edycji zostało sklasyfikowanych 202 programów z całego świata. W globalnym rankingu pierwsze miejsce zajęła HEC Paris (Francja), drugie Wharton Business School University of Pennsylvania (USA) a trzecie IESE Business School (Hiszpania). W pierwszej 10tce znalazło się 4 programów z USA, 6 programów z Europy.

Wyniki zestawienia są prezentowane w 6 grupach: globalna, programów wspólnych, z Azji i Pacyfiku, Europy, Ameryki Łacińskiej, Bliskiego wschodu i Afryki oraz Ameryki Północnej.

W przypadku programów z Europy, pierwsze miejsce zajęła HEC Paris (Francja), drugie IESE Business School (Hiszpania) a trzecie Saïd Business School Oxford University (Wielka Brytania). W pierwszej 10tce znalazły się 4 programy z Wielkiej Brytanii, 3 programy z Hiszpanii, 2 programy z Francji oraz 1 program wielokampusowy.

Programy z Polski w rankingu

W tegorocznym rankingu zostało sklasyfikowanych aż 3 programy z Polski. Najwyższe miejsce uzyskał program Executive MBA prowadzony przez Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej (22. miejsce w Europie i 54. w rankingu globalnym). Kolejnym program, który znalazł się w zestawieniu, był Executive MBA prowadzony przez Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie (40. miejsce w Europie i 99. w rankingu globalnym). Trzecim programem i najdłużej pojawiającym się w wynikach tego rankingu jest program prowadzony przez Politechnikę Gdańską. W Europie został sklasyfikowany powyżej 41. miejsca a w globalnym rankingu powyżej 151. miejsca.

Serdecznie gratulujemy wszystkich uczelniom.

Więcej na temat ranking można przeczytać tutaj: QS Executive MBA Rankings 2021 | TopMBA

Żródło: QS


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl