Ranking MBA PERSPEKTYWY 2015

Ranking MBA PERSPEKTYWY 2015

Redakcja Perspektywy co roku tworzy ranking najlepszych programów MBA w Polsce. W tym roku ogłoszenie wyników najlepszych studiów MBA i ich organizatorów miało miejsce 8. grudnia podczas uroczystości w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie. W uroczystości wzięli udział organizatorzy dziesięciu najlepszych programów MBA jak i studenci i absolwenci studiów MBA by podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi ze studiowaniem Master of Business Administration oraz odczuciami o wpływie studiów na ich dalsze losy zawodowe.

Tegorocznej edycji rankingu uwzględniono 34 programy. To jest o 5 więcej niż w 2014 roku. W ciągu trzech ostatnich edycji rankingu Perspektywy w czołówce zestawienia znajdowało się Executive MBA organizowane przez Akademię Leona Koźmińskiego, Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim, Canadian Executive MBA z oferty SGH w Warszawie i Executive MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Programy te wymieniały się jedynie miejscami w obrębie pierwszych czterech pozycji. W tym roku ogłoszenie wyników nie sprawiło więc większego zaskoczenia. Najlepsze miejsca w rankingu przypadły 1. Canadian Executive MBA – SGH Warszwa (3. w 2014), 2. emba@uw - Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim (2. w 2014), 3. Executive MBA – Akademia Leona Koźmińskiego (1. w 2014 r.)

Pozostałem miejsca zajęły:

4. Executive MBA – Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej (4. w 2014)
5. MBA-SGH (6. w 2014)
6. Koźmiński MBA z semestrem specjalizacyjnym (7. w 2014)
7. Program MBA Poznań-Atlanta (5. w 2014)
8. European Multicultural Integrated Management Programe, International MBA - Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (8. w 2014)
9. Franklin University MBA (FUMBA) (11. w 2014)
10. Executive MBA - Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (10. w 2014)

Ranking edukacyjny Perspektyw należy do jednego z najbardziej znanych i uznanych rankingów studiów MBA w naszym kraju. Jego twórcy starają się brać pod uwagę każdy z istotnych czynników wpływających na jakość kształcenia.

W ocenie programu największa wagę przywiązuje się do merytorycznych cech programu. Jest to 20% całej oceny. Poza tym zestawienie powstaje w oparciu o preferencje pracodawców i opinie absolwentów studiów. Ocenie podlegają też studenci programów względem m.in. ich doświadczenia zawodowego, stażu na stanowiskach kierowniczych. Część dotycząca studentów bierze pod uwagę również proces rekrutacji.  Kolejne sprawdzane przez twórców rankingu elementy oceny dotyczą kadry dydaktycznej, rangi i prestiżu programu (przyznane akredytacje, rodzaj dyplomu) oraz wsparcia procesu kształcenia.

Aspekty kształcenia i inne cechy programów MBA ujęte w ocenie rankingu są więc dość  szerokie. Nic dziwnego, że na ogłoszenie wyników każdego roku z niecierpliwieniem czekają kandydaci na studia, studenci, ale przede wszystkim same uczelnie organizujące studia MBA.

Głównemu rankingowi „Najlepszych programów MBA w Polsce” towarzyszy sześć dodatkowych zestawień programów MBA w na następujących kategoriach:

  • opinie absolwentów,
  • studenci,
  • ranga i prestiż,
  • cechy merytoryczne,
  • kadra dydaktyczna,
  • organizatorzy w opinii pracodawców

Z pełnymi wynikami rankingu można zapoznać się na stronie mba.perspektywy.pl


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl