Ranking „Financial Times”: studia magisterskie - zarządzanie 2017

Ranking „Financial Times”: studia magisterskie - zarządzanie 2017

To już kolejna edycja rankingu studiów magisterskich z zakresu zarządzania przygotowana przez dziennik „Financial Times”. W tym roku wśród 95 szkół zakwalifikowanych do rankingu znalazła się tylko jedna uczelnia z Polski, Szkoła Główna Handlowa z Warszawy (68. miejsce).

Jak co roku ranking studiów magisterskich z zakresu zarządzania został opracowywany na podstawie analizy losów absolwentów. Uwzględniono w nim takie czynniki jak m.in. łatwość znalezienia pracy po ukończeniu studiów, wynagrodzenie w pierwszej pracy oraz przebieg kariery w ciągu pierwszych trzech lat od uzyskania dyplomu. Nowy element w metodologii rankingu to wyliczenie wzrostu wynagrodzenia na podstawie zebranych informacji.

Absolwenci 95 najlepszych studiów magisterskich z zakresu zarządzania zwykle nie mają problemów ze znalezieniem pracy, a po trzech latach pracy osiągają dosyć wysokie stanowiska i dobre zarobki. Absolwenci SGH, jedynej polskiej uczelni z tegorocznego zestawienia, średnio zarabiają ponad 48 tys. USD rocznie (wartość ważona współczynnikiem siły nabywczej). Warto podkreślić, iż absolwenci takich studiów to z reguły osoby w wieku 22-24 lat.

Podobnie jak w ubiegłym roku ranking zdominowały uczelnie europejskie. Pierwsze miejsce zajmuje Uniwersytet St Gallen – Szwajcaria (1. w 2016 r.), drugie HEC z Paryża – Francja (2. w 2016 r.), a trzecie IE Business School z Madrytu – Hiszpania (7. w 2016 r.). Pierwszą uczelnią z regionu Europy Środkowej i Wschodniej jest Szkoła Główna Handlowa z Warszawy, która w tym roku zajęła 68. miejsce (73. w 2016 r.).  

Więcej informacji na temat rankingu można znaleźć tutaj: 

http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/masters-in-management-2017


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl