Ranking „Financial Times”: Studia magisterskie - zarządzanie 2016

Ranking „Financial Times”: Studia magisterskie - zarządzanie 2016

Dziennik Financial Times opublikował 12. edycję rankingu studiów magisterskich z zakresu zarządzania. W tym roku wśród 90 uczelni zakwalifikowanych do rankingu znalazły się dwie uczelnie z Polski. Akademia Leona Koźmińskiego z Warszawy (42. Miejsce) oraz Szkoła Główna Handlowa z Warszawy (73. miejsce).

Ranking studiów magisterskich z zakresu zarządzania jest przygotowywany na podstawie analizy losów absolwentów. Badane są takie elementy jak łatwość znalezienia pracy po ukończeniu studiów, wynagrodzenie pierwszej pracy oraz przebieg kariery w ciągu pierwszych 3 lat od graduacji. Absolwenci 90 najlepszych studiów zwykle nie mają problemów ze znalezieniem pracy. Około 90% absolwentów znajduje pracę już po 3 miesiącach po ukończeniu studiów. Po 3 lata pracy osiągają dosyć wysokie stanowiska i dobrze zarabiają. Absolwenci ALK średnio rocznie zarabiają 74 tys. USD (wartość ważona współczynnikiem siły nabywczej) a absolwenci SGH ok. 45 tys. USD. Należy pamiętać, że ranking dotyczy absolwentów studiów magisterskich a więc osób w wieku 22-24 lat.

W rankingu dominują uczelnie z Europy, gdzie studia magisterskie są fundamentalnym elementem edukacji na poziomie uniwersyteckim. Pierwsze miejsce zajmuje Uniwersytet St Gallen – Szwajcaria (1. w 2015 r.), drugie miejsce HEC z Paryża- Francja (2. W 2015 r.) oraz Essec Business School – Francja (3. w 2015 r.). Pierwszą uczelnią z regionu Europy Środkowej i Wschodniej jest Akademia Leona Koźmińskiego z Warszawy, która w tym roku zajęła 42. miejsce (42. w 2015 r.).

Więcej informacji na temat rankingu można przeczytać tutaj...


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl