Ranking „Financial Times”: Studia magisterskie - finanse 2016

Ranking „Financial Times”: Studia magisterskie - finanse 2016

W dniu 20 czerwca 2016 roku dziennik Financial Times opublikował ranking najlepszych studiów magisterskich z zakresu finansów. Wśród 55. najlepszych programów ze świata, Akademia Leona Koźmińskiego z Warszawy zajęła 18. miejsce (18. w 2015).

Tegoroczna edycja zestawienia najlepszych uczelni kształcących w zakresie finansów jest już szustą, którą publikuje dziennik Financial Times (FT). W zestawieniu sklasyfikowano 55 najlepszych szkół, w których naprawdę warto studiować finanse. Prym wiodą uczelnie europejskie, w tym pierwsze trzy: francuska HEC Paris, międzynarodowa ESCP Europe oraz IE Business School (Hiszpania). Z roku na rok coraz mocnej w rankingu są reprezentowane uczelnie azjatyckie głównie z Chin i z Singapuru. Za to amerykańskie szkoły wyższe (najwyżej MIT: Sloan na 5. miejscu) tracą pozycję liderów kształcenia biznesowego. W tegorocznej edycji rankingu w pierwszej dziesiątce lista uczelni nie zmieniła się. Poszczególnie uczelnie zamieniły się tylko miejscami.

Ranking „Financial Times” Global Masters in Finance 2016 powstaje na podstawie ankiet wysyłanych przez redakcję dziennika bezpośrednio do absolwentów uczelni biznesowych. Celem ankiet jest opisanie awansu zawodowego trzy lata po ukończeniu studiów. Oceniani są też wykładowcy pod kątem umiędzynarodowienia, udziału kobiet w kadrze dydaktycznej i osób z doktoratami. Szczególnie ciekawie prezentuje się zestawienie najlepszych uczelni pod kątem zatrudnienia absolwentów już trzy miesiące po zakończeniu nauki. Na tej podstawie widać wyraźnie, w których krajach popyt na finansistów jest największy, a gdzie widocznie osłabł. Praca czeka na absolwentów finansów niemal wszędzie na świecie od Wielkiej Brytanii po Chiny, poza wychodzącymi dopiero z kryzysu finansowego Stanami Zjednoczonymi. W USA tylko około połowy absolwentów tego prestiżowego kierunku znajduje zatrudnienie do trzech miesięcy po zakończeniu nauki.

Jak podaje portal pracuj.pl, w maju br. było ponad 5 tys. ofert pracy dla finansistów w Polsce. Jest to – po handlowcach – profesja najbardziej poszukiwana przez pracodawców.

Akademia Leona Koźmińskiego to jedyna uczelnia z Polski i naszej części Europy, której studia w zakresie finansów są tak wysoko cenione na świecie.

Pierwsza 10-tka rankingu wygląda następująco:

1. HEC Paris (Francja) (1. w 2015)
2. ESCP Europe (Francja / Wielka Brytania / Niemcy / Hiszpania / Włochy) (3. w 2015)     
3. IE Business School (Hiszpania) (4. w 2015)
4. Edhec Business School (Francja) (8. w 2015)           
5. MIT: Sloan (USA) (5. w 2015)
6. Esade Business School (Hiszpania) (2. w 2015)
7. Essec Business School (Francja / Singapur) (6. w 2015)     
8. University of St Gallen (Szwajcaria) (10. w 2015)
9. Università Bocconi   (Włochy) (9. w 2019)
10. Skema Business School (Francja) (7. w 2015)

Link do rankingu:

http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/masters-in-finance-pre-experience2016


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl