Ranking Financial Times: Europejskie Szkoły Biznesu 2014

Ranking Financial Times: Europejskie Szkoły Biznesu 2014

Ranking powstaje na podstawie obecności każdej z uczelni w czterech podrankingach publikowanych przez „FT" w ciągu roku, m.in. studiów magisterskich z zarządzania (tu ALK ma 32 miejsce) i Executive MBA (20 miejsce ALK), oraz pomiaru jakości kadry dydaktycznej i średnich ważonych zarobków absolwentów.Tegoroczną edycję rankingu zwyciężyła London Business School (3. w 2013), drugie miejsce przypadło HEC Paris (1. w 2013), a trzecie hiszpańskiej IE Business School (1. w 2013). Wśród 80 najlepszych uczelni, jakie trafiły do rankingu, najwięcej, bo aż 21, reprezentuje Wielką Brytanię, a 19 - Francję. Europa Wschodnia reprezentowana jest głownie przez państwowe uniwersytety, z których najwyżej uplasował się Uniwersytet w Petersburgu (61.); Uniwersytet Ekonomiczny w Pradze, SGH i węgierski Corvinus zajęły miejsca od 77. do 79.). Najmłodsza w tym towarzystwie (i jedyna prywatna) Akademia Leona Koźmińskiego (41. miejsce) wyraźnie zdystansowała te uczelnie.

Wydany już po raz jedenasty ranking uczelni biznesowych „Financial Times" ujawnił dwa ważne trendy: uczelnie europejskie łączą się, by uzyskać przewagę konkurencyjną dzięki efektowi skali i coraz silniej wchodzą na rynki zagraniczne, zwłaszcza azjatyckie, gdzie występuje rosnący popyt na wyższe studia menedżerskie. Oba te trendy omijają na razie najlepsze uczelnie z Polski, Czech i Węgier, ale też z Niemiec, które stawiają na jeden silny kampus narodowy. Redaktorzy „FT" stawiają na te uczelnie biznesowe, które oferuję interdyscyplinarną wiedzę na wszystkich szczeblach edukacji w tym studiach MBA. W rankingu cenione są te szkoły, które poszerzyły ofertę o socjologię czy matematykę i stały się kolebką innowacji biznesowych i technologicznych.

Rankingi „FT" uznawane są za bardzo wiarygodne, a kandydaci na studia sugerują się nimi przy wyborze uczelni. Dlatego coraz więcej szkół zabiega o pozycję na liście.

pełne wyniki rankingu można zobaczyć tutaj...


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl