Ranking Best Masters 2017

Ranking Best Masters 2017

Ranking Best Masters 2017 to jedno z większych zestawień studiów magisterskich na świecie. W badaniu bierze udział 4000 studiów w 30 dziedzinach z całego świata. Studia te reprezentowane są przez ponad 1000 uczelni ze 154 krajów. Polska jest w tym zestawieniu reprezentowana przez kilkadziesiąt kierunków studiów w tym 11 programów MBA.

W przygotowaniu badania biorą udział osoby związane z daną uczelnią. Adresatami ankiet są trzy grupy osób: dziekani i kierownicy studiów, studenci oraz osoby zajmujące się rekrutacją absolwentów tych studiów. Badanie opiera są na ankietach oceniających 3 główne kryteria: reputacja programu, wynagrodzenie pierwszej pracy po ukończeniu studiów oraz satysfakcja studentów.

Metodologia rankingu MBA

Na ocenę reputacji programu wchodzą dwa składniki: opinie menedżerów HR o programie (50%) i całościowy wynik oceny szkoły/uniwersytetu (50%).

Wysokość wynagrodzenia w pierwszej pracy po studiach - obliczana jest na podstawie danych przekazanych przez organizatora studiów, które są weryfikowane przez zespół przygotowujący ranking. Wyniki są ważone w zależności o dochodów w wybranym państwie. Następnie nakładana jest na nie skala uzależniona od typu programu: EMBA, MBA, pozostałe.

Wskaźnik ogólnego zadowolenia badany jest na podstawie ankiety rozsyłanej do uczestników programu. Ankieta zawiera 11 pytań. Przy czym ocena jest przyznawana tylko wtedy, gdy odpowiedzi udzieli co najmniej 10% uczestników programu.

Punkty zdobyte z trzech wyżej wymienionych kryteriów są sumowane. W zależności od ilości zdobytych punktów przyznawane są gwiazdki. Najlepsze programy, które zgromadziły od 12 do 15 punktów otrzymują 4 gwiazdki.

W celu prezentacji finalnych wyników programy są grupowane wg obszarów geograficznych. W dziedzinie programów Executive MBA i zaocznych MBA w Europie Wschodniej znalazło się w tym roku 25 programów. Wśród nich 7 programów pochodzi z Polski z czego 2 uplasowały się w pierwszej 10-tce.

Wyniki rankingu MBA

Pozycje programów Executive MBA i zaocznych MBA z Polski wyglądają następująco:

2. miejsce - emba@UW - (4 gwiazdki) (3. w 2016),
5. miejsce - MBA-SGH - (4 gwiazdki) (2. w 2016),
11. miejsce - Executive MBA Akademia Leona Koźmińskiego (4 gwiazdki) (11. w 2016),
15. miejsce - Executive MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej - (4 gwiazdki) (10. w 2016),
17. miejsce – MBA in Strategy, Programme and Project Management Politechnika Gdańska (4 gwiazdki) (13. w 2016),
20. miejsce – Executive MBA – Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (3 gwiazdki),
25. miejsce – Intetnational MBA – GFKM – Gdańsk (2 gwiazdki).

„Wyniki rankingu potwierdzają bardzo silną pozycję polskich programów MBA w naszych regionie. Na 7 programów reprezentowanych w zestawieniu aż 5 ma 4 gwiazdki to potwierdzenie wysokiej jakości i siły studiów MBA oferowanych przez polskie uczelnie." - mówi Jakub Leszczyński - redaktor MBA Portal

Wśród programów Full-time MBA na 25 studiów zaprezentowanych w zestawieniu znalazły się 4 programy z Polski:

1. miejsce - International MBA Programme - CMT Uniwersytet Warszawski – (4 gwiazdki) (2. w 2016),
4. miejsce - European MBA – Akademia Leona Koźmińskiego – (4 gwiazdki) (5. w 2016),
18. miejsce - MBA Poznań-Atlanta – Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (3 gwiazdki) (18. w 2016),
22. miejsce - MBA - Uniwersytet Mikołaja Kopernika z Torunia (2 gwiazdki).

Pełne wyniki rankingu Best Master 2017 można zobaczyć tutaj... oraz tutaj...

Źródło: Edunivesal


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl