Poets and Quants MBA Ranking 2015

Poets and Quants MBA Ranking 2015

Poets and Quants jak co roku publikuje własny (kompozytowy) ranking najlepszych programów MBA oddzielnie dla szkół z USA i spoza USA. Zwycięzcą amerykańskiego zestawienia edycji 2015 została w tym roku Harvard Business School po awansie z drugiego miejsca w roku poprzednim. Natomiast najlepszą uczelnią w rankingu szkół spoza USA została francuski INSEAD.

Redakcja Poets&Quants do tematu rankingów podchodzi skrupulatnie. Oprócz tego, że publikuje własny ranking studiów MBA w USA oraz w ujęciu międzynarodowym, to również przytacza na swoim serwisie wyniki innych najbardziej liczących się i uznanych rankingów wraz z analizą omówieniem. Pod lupą Poets and Quants znajdują się zestawienia najlepszych szkół biznesowych tworzonych przez: Bloomberg Business Week, The Financial Times, U.S. News & World Report, Forbes i The Economist. Intencją serwisu jest dostarczanie kandydatom na studia potrzebnych informacji o studiach oraz randze i reputacji szkół biznesowych by ułatwić im wybór programu najlepszego dla nich.

Tegoroczne wyniki rankingu Poets&Quants prezentują się następująco. W zestawieniu szkół spoza USA pierwsze miejsce zajęła francuska uczelnia INSEAD tuż przed London Business School. Ostatnie miejsce na podium przypadło IESE Business School z Hiszpanii. Tuż za pierwszą trójką uplasowały się hiszpańska IE Business School na miejscu czwartym i HEC Paris na miejscu piątym. Pierwszą dziesiątkę zestawienia zdominowały szkoły europejskie. Najwyżej oceniane programy pochodziły z Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Włoch i Szwajcarii. Uczelnią spoza Europy, która zajęła najwyższe miejsce był Hong Kong University of Science and Technology na miejscu 12. Za nim na miejscu 13. uplanowała się China Europe International Business School. Pierwszą dwudziestkę zamyka HEC Montreal, której pozycja wzrosła o 15 miejsc w porównaniu z edycją zeszłoroczną. Największy skok na liście zanotował kanadyjski Queen’s University 30 pozycji w górę z miejsca 54. na 24. W międzynarodowym zestawieniu 70 najlepszych szkół biznesu nie znalazła się żadna uczelnia z Polski.

W oddzielnym rankingu tworzonym tylko dla amerykańskiego rynku programów MBA pierwszą trójkę otwiera Harvard Business School tuż przed Stanford Graduate School of Business i Chicago Booth. Miejsca czwarte i piąte to kolejno UPenn Wharton i Northwestern University’s Kellogg School of Management.

Ranking Poets and Quants powstaje w oparciu o wyniki czterech głównych rankingów publikowanych przez The Financial Times, The Economist, Bloomberg Businessweek i Forbes. Ranking bierze pod uwagę ogromna ilość czynników zarówno o charakterze ilościowym jak i jakościowym, które służą do skomponowania powyższych czterech zestawień. Do oceny programów włączone są opinie pracodawców, absolwentów, dziekanów, wyniki egzaminów wstępnych na studia a także statystyki dotyczące płac absolwentów programów MBA. By stworzyć najbardziej godny zaufania ranking studiów MBA twórcy Poets and Quants nadają wagi wynikom każdego z czterech zestawień względem trafności logiki jaka przyjęta jest w metodologii każdego z nich. Zapewnia to rankingowi duża stabilność jeśli chodzi o wyniki. Zmiany pozycji szkół z roku na rok są stosunkowo niewielkie.

Z pełnymi wynikami rankingu Poets & Quants można zapoznać się na stronach:

http://poetsandquants.com/2015/11/18/insead-claims-first-new-2015-poetsquants-ranking-international-mbas/2/

dla zestawienia międzynarodowego oraz:

http://poetsandquants.com/2015/11/18/harvard-business-school-tops-new-2015-poetsquants-mba-ranking/3/

dla szkół biznesu z USA.


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl