Najlepsze szkoły biznesu w USA wg US News MBA Ranking 2022

Najlepsze szkoły biznesu w USA wg US News MBA Ranking 2022

US News & World Report co roku sporządza ranking najlepszych szkół biznesu w USA na podstawie takich wskaźników jak wynagrodzenia i premie dla absolwentów, wskaźniki zatrudnienia, wyniki GMAT i GPA oraz wskaźniki przyjęć na studia MBA. Ranking MBA US News jest jedynym jak dotąd głównym rankingiem MBA z 2022 roku, który uwzględnia wszystkie znane amerykańskie szkoły biznesu.

Metodologia rankingu

Rankingi U.S. News "Best Business Schools" porównują programy MBA typu full-time (dzienne studia MBA) pod względem ich sukcesu w zakresie rozwoju zawodowego absolwentów, doskonałości studentów i jakościowych ocen ekspertów.

Na przełomie roku 2021 i 2022 redakcja U.S. News zbadała wszystkie 493 instytucje prowadzące programy biznesowe na poziomie magisterskim w USA akredytowane przez AACSB International, organizację, która przyznaje jedną z głównych akredytacji szkół biznesowych. Uczelnie informowały o swoich programach stacjonarnych i hybrydowych, które obejmują podstawy ogólnych umiejętności i wiedzy z zakresu zarządzania. Najczęściej są to programy Master of Business Administration, choć niektóre oferty studiów uwzględnione w tym rankingu noszą tytuły takie jak Master of Science in Management i Master of Science in Industrial Administration.

Na przesłane ankiety odpowiedziało w sumie 363 uczelni. U.S. News umieścił w rankingu 134 szkoły biznesu, które dostarczyły wystarczającej liczby danych o swoich programach MBA w pełnym wymiarze godzin i miały wystarczająco duże klasy absolwentów poszukujących pracy, aby można było dokonać wiarygodnych porównań.

Wyniki rankingu MBA

Najlepsze szkoły biznesu w USA - szkoły z grupy M7 dominują w pierwszej dziesiątce rankingu. Sześć szkół, które znalazły się w pierwszej piątce rankingu najlepszych szkół biznesu w USA, to członkowie elitarnego klubu szkół biznesu M7.

Wharton School i University of Chicago Booth School of Business zajęły ex aequo pierwsze miejsce jako najlepsze szkoły biznesu w USA. Stanford Graduate School of Business zajeła trzecie miejsce wspólnie z Northwestern University's Kellogg School of Management. Natomiast Harvard i MIT Sloan zajęły piąte miejsce, tworząc pierwszą piątkę najlepszych programów MBA w USA.

Sukces tegorocznych zwycięzców, Wharton i Chicago Booth, można przypisać wyjątkowo wysokim ogólnym wynikom każdej ze szkół, zarówno na etapie rekrutacji, jak i ukończenia studiów. Klasy obu uczelni mogą pochwalić się najlepszymi średnimi wynikami GMAT oraz najwyższym odsetkiem studentów zatrudnionych w momencie ukończenia studiów.

Pełne wyniki można zobaczyć tutaj: https://www.usnews.com/best-graduate-schools/top-business-schools/mba-rankings

Źródło: US News


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl