Najlepsze programy MBA w Polsce wg. rankingu PERSPEKTYWY 2016

Najlepsze programy MBA w Polsce wg. rankingu PERSPEKTYWY 2016

Najlepsze studia Master of Business Administration (MBA) w Polsce można podjąć w Warszawie. Dzisiaj poznaliśmy wyniki tegorocznego rankingu programów MBA PERSPEKTYWY 2016, w którym czołowe miejsca zajęły programy organizowane przez uczelnie z Warszawy.

W tegorocznej edycji rankingu zostało sklasyfikowanych 36 programów czyli o 2 więcej niż w zeszłym roku. Zestawienie wygrał podobnie jak w zeszłym roku program Canadian Executive MBA (CEMBA) (1. w 2015 r.) organizowany przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Kolejne miejsca zajęły executiveMBA@UW (2. w 2015 r.) prowadzony przez Uniwersytet Warszawski oraz ex aequo Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego (3. w 2015 r.) i Executive MBA Katalyst (4. w 2015 r.) prowadzony przez Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Ranking studiów MBA przygotowywany przez Fundację PERSPEKTYWY jest jednym z najdłużej prowadzonych i najbardziej znanych i uznanych zestawień tego typu w Polsce. W procesie oceny programów branych jest pod uwagę 7 głównych kryteriów tj. ranga i prestiż programu, merytoryczne cechy programu, kadra dydaktyczna, studenci programu, opinia absolwentów, preferencje pracodawców oraz wsparcie procesu kształcenia. W każdym z tych kryteriów badane są różne aspekty. W sumie branych jest pod uwagę 27 zagadnień związanych z prowadzeniem programu MBA. Badanie podzielone jest na dwie części. W pierwszej z nich analizowane są ankiety składane przez organizatorów studiów, a w drugiej - ankiety wypełniane przez absolwentów programów. Rankingowi głównemu towarzyszy 6 podrankingów będącymi odzwierciedleniem głównych kryteriów rankingu.

W czołówce rankingu dominują programy z Warszawy. W pierwszej 10tce zajmują one pierwsze 6 miejsc. „Wyniki rankingu potwierdzają siłę stołecznych uczelni i prowadzonych przez nich programów MBA nie tylko z punktu widzenia w ilości i różnorodności studiów, ale również jakości” – podkreśla Jakub Leszczyński, redaktor MBA Portal.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbyło się w warszawskim hotelu NOVOTEL. Uroczystości towarzyszył mini-panel poświęcony tematyce studiów MBA, ich wartości na rynku pracy oraz postrzeganiu przez pracodawców.

Z pełnymi wynikami rankingu można zapoznać się na stronie mba.perspektywy.pl


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl