O przywództwie w Krakowie

III Kongres MBAJuż po raz trzeci, w dniach 11-12 maja odbył się w Krakowie Ogólnopolski Kongres MBA zatytułowany "Przewodzić czy zarządzać-dylematy współczesnego biznesu". Kongres stał się już tradycyjnym miejscem spotkań i wymiany doświadczeń środowiska MBA z całej Polski. Tegoroczna edycja Kongresu poświęcona była tematyce przywództwa.

Kongres jest miejscem, gdzie spotykają się absolwenci i studenci studiów MBA, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Integracja środowiska polskich menadżerów i budowanie sieci współpracy, jest naszym zdaniem równie ważne jak pozyskiwanie solidnej, wyspecjalizowanej wiedzy w czasie studiów MBA - mówi organizator i pomysłodawca Kongresu, dr Piotr Buła, Dyrektor Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Krakowie. - Naszym celem jest tworzenie forum wymiany wiedzy, informacji i doświadczeń w dziedzinie zarządzania.

Tees-6 Kongres MBA - Robert Krool
Kongres MBA - Pokaz Flamenco Kongres MBA - Aukcja
Kongres MBA - Goście zagraniczni Kongres MBA - Zjazd dyrektorów MBA

Prorektor AE w Krakowie, prof. dr hab. Janusz Teczke oraz dr Piotr Buła, Dyrektor SPIZ AE w Krakowie dokonali uroczystego otwarcia Kongresu. Wykład Inauguracyjny na temat Przywództwo samorządowe a biznes wygłosił Stanisław Kracik, Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice.

Już po raz drugi w symulacyjno-decyzyjnej Grze TEES-6 zwyciężyła drużyna z Canadian Executive MBA Szkoły Głównej Handlowej. Mamy nadzieje, że nasze kolejne roczniki będą kontynuować ten sukces- powiedział na gali Jerzy Giersz, przedstawiciel zwycięskiej drużyny ze Szkoły Głównej Handlowej, Canadian Executive MBA - niestety reszta drużyny została w domach przygotowując się do trudnych egzaminów na studiach MBA.

Jednym z ważnych punktów Kongresu był otwarty panel edukacji menedżerskiej, który poprowadziło Stowarzyszenia Edukacji Menedżerskiej FORUM. Do udziału w dyskusji zaproszeni byli dyrektorzy wszystkich programów MBA w Polsce oraz przedstawiciele szkół zagranicznych: prof. Pascal Brassier z Clermont Graduate School of Business we Francji, prof. Carl Norrbom ze Stockholm University w Szwecji oraz Georg Kochom z St. Gallen Busieness School ze Szwajcarii. Porównując wartość dyplomu MBA zdobytego w Polsce i za granicą prof. dr hab. Dorota Dobija, WSPIZ im. Leona Koźmińskiego z Warszawy podkreślała, że my tez możemy się pojawiać w rankingach międzynarodowych. Największą wartość na rynku pracy ma wykształcenie - opiniował prelegent dr Kazimierz Sedlak z firmy doradztwa personalnego Sedlak & Sedlak.

Niebywałą atrakcją III Kongresu okazał się interaktywny Biznes Mixer, dzięki któremu uczestnicy Kongresu mogli podzielić się swoimi doświadczeniami i nawiązać nowe znajomości. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni - mówi Katarzyna Pilch z WSK "PZL-Rzeszów" S.A, absolwentka XI edycji Executive MBA w SPIZ Akademii Ekonomicznej w Krakowie - Cenne jest nawiązywanie kontaktów we wszystkich branżach. Ważne, by znajomości nawiązane podczas Biznes Mixer rozwijać, aby były żywe.

Tradycyjnie zwieńczeniem wydarzeń kongresowych była wieczorna Aukcja Charytatywna "Człowiek nie jest sam". Aukcję otworzyła prof. AE dr hab. Janina Filek, Pełnomocnik Rektora AE ds. Osób Niepełnosprawnych, która poinformowała, iż zebrane środki, przekazane zostaną na obóz adaptacyjno-integracyjny dla studentów niepełnosprawnych skupionych w Zrzeszeniu Studentów Niepełnosprawnych Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Organizator: Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Krakowie
Patroni Medialni: Gazeta.pl, Money.pl, Bankier.pl, Mbaportal.pl, Dziennik Polski, Gazeta Bankowa, Gazeta Finansowa, Warsaw Business Journal, Warsaw Voice, Kurier, Manko, Radio TOK FM, TVP3.
Sponsorzy: Deloitte, Kompania Piwowarska, Unimil, Polmos Kraków, Invest House, Enion, Alwernia, Valvex, Randstadt, Południowy Koncern Energetyczny, Deutsche Bank.


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl