Tuck School of Business dla zagranicznych studentów

Pomimo kryzysu, Szkoła proponuje obcokrajowcom korzystne sposoby finansowania studiów
 
Wrzesień 2009. Tuck School of Business, we współpracy z Dartmouth College, proponują nową nisko oprocentowaną pożyczkę; stworzoną specjalnie dla studentów z zagranicy. Podjęcie takiego kredytu nie wymaga podpisu amerykańskiego współsygnatariusza. 

Każdy student chcący otrzymać pożyczkę musi złożyć kandydaturę w szkolnym biurze pomocy finansowej. Co istotne, po uprzednim odliczeniu innych źródeł finansowania pożyczka może też pokryć całość kosztów związanych z zakwaterowaniem i kosztem życia podczas studiów. Oprocentowanie kredytu wynosi w chwili obecnej 9 % i jest ono corocznie korygowane. Pożyczka nie pociąga za sobą żadnych dodatkowych obciażeń finansowych.

Zdaniem Steva Lubrano, dyrektora odpowiedzialnego za program finansowania «Oferty kredytów w bankach prywatnych są zbyt drogie dla studentów. Program finansowania proponowany przez Tuck obniża zdecydowanie koszt pożyczki w porównaniu do innych możliwości kredytowych istniejących na rynku”.

Program łatwo dostepnych kredytów jest rezultatem refleksji i pracy ekip administracyjnych z Tuck i Dartmouth, świadomych faktu, że dostęp do pożyczek, w obecnej chwili, jest źródłem obaw dla wielu studentów. Dane z lat porzednich pokazują, że tylko 1 na 100 pobranych kredytów tego typu nie mógł zostać całkowicie zwrócony. Paul Danos, dziekan z Tuck School of Business deklaruje, « Pomimo chwiejności na światowych rynkach, absolwenci z Tuck cały czas otrzymują stanowiska w najlepszych firmach i co za tym idzie bardzo wysokie zarobki. Tuck oraz Dartmouth nie wątpią, że studenci będą nadal znajdywać dobrą pracę, co pozwoli im na łatwe i szybkie zwrócenie kredytu ».

Zastępca dyrektora do spraw kariery, Rebecca Joffrey dodaje: « Większość ludzi mówi o zwrocie z inwestycji (ROI) tylko i wyłącznie w kategoriach zarobków. Sieć kontaktów zdobyta podczas studiów w Tuck przydaje się podczas trwania całej kariery. Niezależnie od tego jakie są wasze potrzeby – zdobycie środków na rozwój firmy, pomoc przy znalezieniu pracy, porada profesora – wszystko co musicie zrobić to wziaść do ręki telefon. Taka sieć znajomości jest szczególnie ważna dla tych ktorzy po raz pierwszy integruja rynek pracy w USA ».

Każdego roku 33% studentów w Tuck, to obcokrajowcy pochodzący z 40 krajów świata. Dawna Clark, dyrektor do spraw przyjęć, przyznaje że moment jest odpowiedni, aby postulować na program MBA w USA: « W Tuck, naistotniejsze jest by nasi studenci byli owtarci na świat, dzieki temu, doświadczenie, które zdobędą podczas studiów pozwoli im lepiej obracać się w środowisku międzynarodowym i łatwiej znajdywać interesujące oferty pracy ».

Tuck School of Business w Dartmouth istnieje od roku 1900, jest pierwszą uczelnią, która otworzyła program MBA i plasuje się regularnie w czołówce międzynarodowych rankingów szkół biznesu. Więcej informacji na stronie www.tuck.dartmouth.edu .


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl