Rekordowa liczba nowych studentów w Chicago Booth

Wrzesień 2009. W czwartek, 24 września, 592 studentów podejmie naukę na pierwszym roku studiów dziennych MBA oferowanych przez University of Chicago Booth School of Business – jak podaje szkoła, to największa liczba studentów rozpoczynających naukę w historii tej uczelni. To jest efektem, najmniejszego w historii Szkoły „spadku liczby kandydatów”.

Zazwyczaj, część przyjętych studentów wykrusza sie podczas letnich wakacji – niektóre z wyselekcjonowanych osób decydują się stracić opłatę rekrutacyjną, rezygnując z podjęcia studiów czy to z powodów zawodowych, czy przyczyn osobistych.

"W tym roku spadek liczby kandydatów jest bardzo nikły w porównaniu do lat ubiegłych - mówi Stacey Kole, prodziekan ds. studiów dziennych MBA - musieliśmy odesłać z kwitkiem wielu niezwykle utalentowanych kandydatów z listy rezerwowej".

"Prawdopodobnie kilka czynników wpłynęło na tegoroczny wysoki nabór i mały spadek liczby kandydatów – m.in. większa obecność naszej marki w USA i na świecie", twierdzi Kole.   "Chicago Booth podjęło działania w celu zwiększenia postrzegania swojej marki, jak np. większe wykorzystanie narzędzi reklamowych i marketingowych".

592 studentów rocznika 2010 bije ubiegłoroczny rekord rekrutacyjny - 577 osób. W sumie, studentów pierwszego i drugiego roku studiów dziennych MBA na Chicago Booth bedzie 1169-ciu.

35 % świeżo upieczonych studentów MBA jest płci żeńskiej, tak jak w roku ubiegłym.  Średnia wieku nowych studentów to 28 lat, a 18% z nich posiada już co najmniej jeden dyplom ukończenia studiów. 16% studentów pozostaje w związku małżeńskim. 36% pochodzi spoza USA.

Największą grupę studentów z zagranicy stanowią osoby pochodzące z Indii (34 studentów), Chin (16), Kanady (15) i Brazylii (14).  Liczba studentów z Zachodniej Europy wzrosła z 24 w ubiegłym roku do 40 w tym roku – tu prym wiodą Francuzi –jest ich dziesięciu, w porównaniu do sześciu w roku ubiegłym i dwóch w 2007 roku.  Nabór studentów z Azji zmalał z 94 osób w zeszłym roku do 78. (Powyższe dane nie dotyczą studentów EMBA studiujących w Londynie i Singapurze).

Statystyczny student zdobył 714 punktów z egzaminu wstępnego "Graduate Management Admission Test" (GMAT) i uzyskał średnią 3,53 punktów ze studiów licencjackich.

Utworzony w 1898 University of Chicago Booth School of Business – jest jedną z najstarszych i największych uczelni biznesowych na świecie. Uczelnia dysponuje kampusami w Chicago, Londynie i Singapurze, gdzie proponuje kursy MBA Full time i Part time, doktoraty, kursy podyplomowe i szkolenia dla firm. Obecnie na 3 kampusach studiuje 3 110 osób, z czego 1 100 na MBA Full-time, 1 900 na MBA Part-time, i 110 na doktoratach.

Uczelnia cieszy się międzynarodową renomą i liczy wśród wykładowców 6 zdobywców nagrody Nobla w dziedzinie ekonomi. Wśród absolwentów Chicago GSB, są między innymi: James Kilts, Prezes Gillette ; Karen Katen, Vice-prezes Pfizer ; Brady Dougan, Dyrektor generalny Credit Suisse First Boston ; Kateryna Juszczenko, Pierwsza Dama Ukrainy; Paul Deneve, Prezes Nina Ricci; Mathias Hlubek, Dyrektor finansowy Deutsche Boerse, Agm i David Booth, założyciel i dyrektor naczelny firmy inwestycyjnej Dimensional Fund Advisors, na którego cześć uczelnia zmieniła nazwę w 2008. Więcej informacji na: www.chicagogsb.edu


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl