Global Masters in Management 2009

Wyniki tegorocznego „Global Masters in Management 2009” ogłoszono 5 października. Wśród 50 uczelni, stanowiących światową czołówkę w tej dziedzinie, jest tylko jedna polska szkoła wyższa - Akademia Leona Koźmińskiego.

Wyniki tegorocznego „Global Masters in Management 2009” ogłoszono 5 października. Wśród 50 uczelni, stanowiących światową czołówkę w tej dziedzinie, jest tylko jedna polska szkoła wyższa - Akademia Leona Koźmińskiego - zajęła 36 miejsce. A z całego regionu Europy Wschodniej zakwalifikowała się do rankingu jeszcze jedna - Corvinus University z Budapesztu, który zajął 44 miejsce. W rankingu przeważają uczelnie biznesowe z Francji i Wielkiej Brytanii.  Na czele jest międzynarodowy program Cems, prowadzony w 17 krajach.

- Ten sukces jest ogromnie dla nas ważny, dlatego, że po pierwsze znaleźliśmy się wśród 50 najlepszych programów magisterskich w dziedzinie zarządzania na świecie, w skali globalnej - mówi rektor, prof. dr hab. Andrzej K. Koźmiński - A po drugie, aż w czterech z dziesięciu specjalnych podrankingach znaleźliśmy się wśród 10 najlepszych uczelni świata. W tym - w  przedsiębiorczości - na czwartym miejscu, co uważam za rewelacyjny wynik! W zarządzaniu  jesteśmy na 8 miejscu, w marketingu na ósmym, a w ekonomii na 9.
 
W  rankingu  „Financial Times” przede wszystkim brane są pod uwagę opinie absolwentów danej szkoły wyższej, ktorzy są pytani przez redakcję o to, jak oceniają przydatność ukończonych studiów w swojej karierze zawodowej, czy np. w ciągu trzech miesięcy po ukończeniu studiów mieli już pracę, ile zarabiają itp. Te odpowiedzi nie są znane uczelni. Sama uczelnia też wypełnia ankietę, odpowiadając na pytania np. o umiędzynarodowienie wśród kadry i studentów, udział w badaniach międzynarodowych, udział kobiet w zarządzie uczelni i wśród studentów. W ogólnym podsumowaniu liczą się także posiadane przez uczelnię  międzynarodowe akredytacje.

więcej informacji: rankings.ft.com/businessschoolrankings/masters-in-management


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl