Wynagrodzenia w zależności od wykształcenia w 2006 roku

Już po raz trzeci wraz z czołowymi polskimi portalami (wp.pl, infopraca.pl, pracuj.pl, jobpilot.pl, bankier.pl, cvonline.pl, jobs.pl) przeprowadziliśmy Internetowe Badanie Wynagrodzeń (IBW). Jest to największe w Polsce pozarządowe badanie płac. Uczestniczyło w nim ponad 63000 osób. W obliczeniach uwzględniliśmy dane 56014 osób.

Zanim przejdziemy do prezentacji danych szczegółowych musimy podkreślić, że w tegorocznym badaniu dominują ludzie młodzi z wykształceniem wyższym. 66,4% badanych ma nie więcej niż 30 lat, a 61,9% to osoby z wykształceniem wyższym. Na pewno wpływa to na wyniki. Prosimy więc pamiętać, że prezentowane dane dotyczą głównie młodych, wykształconych ludzi, posiadających dostęp do Internetu.

Wykształcenie jest czynnikiem, który w dużym stopniu wpływa na poziom wynagrodzenia. Jest ono wiązane z poziomem kompetencji i kwalifikacji pracowników, za które należy się wyższe wynagrodzenie. Artykuł obrazuje tendencje i zależności między poziomem wynagrodzenia, a wykształceniem zaobserwowane w roku 2006.

Artykuł czytaj w formacie PDF


Komentarze

irena 07 kwietnia 2008 / Odpisz

jezeli kogos interesuje ten temat ale na bardziej miedzynarodowa skale to polecam info o pensjach ludzi z MBA na niniejszej stronie: http://www.topmba.com/news/article/mba_salaries_soar_once_again/

Jakub Kułak 26 grudnia 2007 / Odpisz

Podsumowując dane: dobrze jest być facetem, warto nauczyć się drugiego i trzeciego języka obcego oraz zdobyć dyplom MBA!


Wyślij komentarz
Katarzyna Jaśko

Katarzyna Jaśko

Internetowe Badanie Wynagrodzeń (IBW) (www.wynagrodzenia.pl)
Sedlak&Sedlak - Personnel Consulting (www.sedlak.com.pl)

Media Społecznościowe

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl